کد خبر: 36196

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۳:۰۸

نقش مهم نیروهای الحشد الترکمانی در حمله به تلعفر

پیشروی نیروهای الحشد الشعبی در محله «الخضراء» نیروهای «الحشد الشعبی» عراق، چهارشنبه (امروز)، در محله «الخضراء» در جنوب «تلعفر» پیشروی کردند. به نوشته پایگاه خبری «الغد پرس»، تیپ ۲۶ الحشد با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش عراق، همچنان در حال پیشروی در این محله واقع در جنوب تلعفر است. بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی همچنین مواضع […]

پیشروی نیروهای الحشد الشعبی در محله «الخضراء»

نیروهای «الحشد الشعبی» عراق، چهارشنبه (امروز)، در محله «الخضراء» در جنوب «تلعفر» پیشروی کردند.

به نوشته پایگاه خبری «الغد پرس»، تیپ ۲۶ الحشد با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش عراق، همچنان در حال پیشروی در این محله واقع در جنوب تلعفر است.

بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی همچنین مواضع داعش را در غرب این محله هدف قرار داده‌اند و آماده حمله به این مواضع و در دست گرفتن کنترل آنها، هستند.

جنگ روانی نیروهای عراقی علیه تکفیری‌ها در تلعفر

منابع آگاه اطلاعاتی؛ اعلام کردند که نیروهای امنیتی عراق، امروز از طریق بلندگوها به عناصر داعش در تلعفر ابلاغ کردند که میان مرگ و تسلیم شدن یکی را انتخاب کنند.

به نوشته «السومریه نیوز»، منابع آگاه اعلام کردند که عناصر داعش به همین دلیل دچار یک شوک روانی شده‌اند و تلاش دارند با ایجاد سر و صدا مانع پخش این صداها شوند.

بر اساس این گزارش، در این جنگ روانی، نیروهای عراقی از طریق بلندگوهای متعدد، توصیه «حیدر العبادی» فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق را اعلام کردند و به تکفیری‌ها هشدار دادند که راهی جزب مرگ یا تسلیم شدن ندارند.

منابع آگاه در ادامه گفتند: این جنگ روانی موجب شد تا عناصر داعش به مرکز شهر تلعفر انتقال یابند و با روشن کردن بلندگوهای بزرگ مساجد، سر و صدا ایجاد کنند و مانع پیام نیروهای عراقی شوند.

پیشروی سریع در تلعفر

یحیی رسول الزبیدی سخنگوی نظامی وزیر دفاع عراق، اعلام کرد که ارتش عراق، پیشروی سریعی را در نبرد بازپس‌گیری تلعفر داشته است. که تضعیف روحیه داعش طی نبردهای اخیر در عراق نقش زیادی در این پیشروی داشته است. ضمن اینکه محاصره این شهر برای مدتی طولانی، توان تکفیری‌ها را تا ۹۰ درصد تضعیف کرده است.

حمله به حی الکفاح شمالی واقع در غرب تلعفر

فرماندهی پلیس عراق، اعلام کرد که نیروهای ویژه و واکنش سریع عراق با کمک ده‌ها خودروی نظامی و زرهی به محله «کفاح شمالی» در غرب تلعفر حمله کردند.

از سوی دیگر، رسانه‌های وابسته به «الحشد الشعبی» نیز اعلام کردند که تیپ ۵۳ از این نیروها و یگان‌های پلیس فدرال و نیروهای واکنش سریع بخشهای زیادی از الکفاح را آزاد کرده‌اند.

نقش پررنگ نیروهای داوطلب ترکمانی در حمله به مرکز شهر تلعفر

«ابومهدی المهندس» از رهبران الحشد الشعبی، امروز اعلام کرد که نیروهای «الحشد الترکمانی» نقش مهمی در حمله به مرکز شهر تلعفر واقع در غرب موصل ایفا خواهند کرد.

وی در دیدار با مقامات مسئول ترکمانی در مقر فرماندهی عملیات «قادمون یا تلعفر»، به بررسی نقشه‌های طراحی شده به منظور پیشروی به سوی مرکز شهر تلعفر از تمامی محورها پرداخت.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو