کد خبر: 36199

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۲

مسئول سوری: بازسازی حلب قدیم آغاز شده است

«مأمون عبدالکریم» مدیر کل اداره آثار باستانی و موزه‌های سوریه تأکید کرد که شهرحلب از نظر جهانی و داخلی و به خاطر اینکه در لیست میراث جهانی قرار دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است. عبدالکریم در گفت‌وگو با وبگاه خبری «الایام» تأکید کرد که شرکت‌های بسیاری برای بازسازی حلب و ارائه حمایتهای مالی اعلام آمادگی […]

«مأمون عبدالکریم» مدیر کل اداره آثار باستانی و موزه‌های سوریه تأکید کرد که شهرحلب از نظر جهانی و داخلی و به خاطر اینکه در لیست میراث جهانی قرار دارد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

عبدالکریم در گفت‌وگو با وبگاه خبری «الایام» تأکید کرد که شرکت‌های بسیاری برای بازسازی حلب و ارائه حمایتهای مالی اعلام آمادگی کرده‌اند و روند بازسازی «حلب قدیم» آغاز شده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه مردم به خانه‌های خود بازگردند باید بررسی منظم و هماهنگی بیشتری میان استانداری و نهادهای مربوط به بازسازی صورت گیرد.

این مسئول سوری تأکید کرد که علاوه بر نهادهای سوری، یونسکو نیز در این مسئله حضور خواهد داشت ولی طرفی که در ترمیم و بازسازی حلب قدیم حضور دارد، مؤسسه فرهنگی «آغا خان» است که در حفظ میراث باستانی از تجربه های خوبی بهره مند است.

به گفته عبدالکریم، نهادی خارجی مانند نهاد «قدیرف» وابسته به صندوقهای خیریه چچن نیز در عملیات ترمیم این منطقه باستانی مشارکت خواهد داشت.

وی در پایان تأکید کرد که حلب قدیم بویژه بازارهای قدیمی آن کاملا تخریب شده و برخی از بازارها نیز حدود ۳۰% آن از بین رفته و ۱۵۰ ساختمان باستانی نیز شدیدا آسیب دیده است.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو