کد خبر: 35804

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۱

ویران کردن مسجد تاریخی النوری شهر موصل توسط تروریست‌های داعش

گروه تروریستی داعش مسجدی که سرکرده اش ابوبکر البغدادی در آن اعلام خلافت کرده بود را منفجر کرد. گروه تروریستی داعش شامگاه چهارشنبه ۳۱ خردادماه مسجد «النوری» شهر موصل را منفجر کرد. «عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده عملیات قادمون یا نینوی در بیانیه ای در خصوص انفجار مسجد النوری اعلام کرد: در جریان پیشروی نیروهای مبارزه […]

گروه تروریستی داعش مسجدی که سرکرده اش ابوبکر البغدادی در آن اعلام خلافت کرده بود را منفجر کرد.

ویران کردن مسجد تاریخی النوری شهر موصل توسط تروریست‌های داعش

ویران کردن مسجد تاریخی النوری شهر موصل توسط تروریست‌های داعش

گروه تروریستی داعش شامگاه چهارشنبه ۳۱ خردادماه مسجد «النوری» شهر موصل را منفجر کرد.

«عبدالامیر رشید یارالله» فرمانده عملیات قادمون یا نینوی در بیانیه ای در خصوص انفجار مسجد النوری اعلام کرد: در جریان پیشروی نیروهای مبارزه با تروریسم در عمق موصل قدیم و پیروزی های آنها علیه بقایای داعش، هنگامی که به مسافت ۵۰ متری مسجد النوری رسیدند، تروریست های داعش با انفجار این مسجد و مناره قدیمی آن دست به ارتکاب جنایت تاریخی دیگری زدند.

در همین حال خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش مدعی شد که جنگنده‌ های آمریکایی مسجد النوری در موصل را منهدم کردند. این در حالی است که پنتاگون با رد این مطلب اعلام کرد که گروه تروریستی داعش مسجد النوری در غرب موصل را منهدم کرده است نه جنگنده های آمریکایی.

هنوز از میزان خسارات وارده به مسجد النوری گزارش رسمی منتشر نشده است، اما یکی از تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مسجد از جمله مناره آن که به دلیل کج بودن معروف بود، به کلی تخریب شده است.

ابوبکر البغدادی در سال ۲۰۱۴ در مسجد النوری موصل اعلام تشکیل خلافت کرد و به همین دلیل فتح این مسجد توسط نیروهای عراقی می‌ توانست ضربه ‌ای بزرگ به داعش باشد.

مسجد النوری موصل بیش از ۸۰۰ سال قدمت داشت و نماد این شهر به شمار می ‌آمد. این مسجد در بخش قدیمی شهر موصل واقع شده است و یکی از آخرین نقاط حضور داعش در دومین این شهر به شمار می‌ آید.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو