کد خبر: 35648

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۲۴ - ۱۷:۵۳

بازپس گیری مثلث راهبردی آراک در شرق حمص

ارتش سوریه منطقه راهبردی مثلث آراک و ارتفاعات حومه را در شرق شهر حمص در مرکز این کشور به کنترل خود درآورد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز چهارشنبه به نقل از منبعی نظامی گزارش داد : ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در صحرای استان حمص ادامه می دهد و پس از درگیری سنگین با […]

ارتش سوریه منطقه راهبردی مثلث آراک و ارتفاعات حومه را در شرق شهر حمص در مرکز این کشور به کنترل خود درآورد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) امروز چهارشنبه به نقل از منبعی نظامی گزارش داد : ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در صحرای استان حمص ادامه می دهد و پس از درگیری سنگین با داعش توانست منطقه مثلث آراک و ارتفاعات مشرف بر این منطقه و ایستگاه ۳ پمپاژ نفت را به کنترل خود دربیاورد.
این منبع افزود : ارتش حملۀ داعش را برای تصرف مناطق مذکور دفع کرد و تلفات و خسارات سنگینی به این گروه تروریستی وارد کرد.
منبع مذکور اعلام کرد : داعش پیش از فرار خود از منطقه مثلث آراک اقدام به تخریب ایستگاه ۳ پمپاژ نفت و چاه های نفت و گاز کرده بود.
خبرگزاری آلمان هم به نقل از منبعی نظامی گزارش داد : نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای مردمی پس از ۵ روز عملیات نظامی میدان نفتی آراک را در ۴۰ کیلومتری شمال شرق شهر تدمر به کنترل خود درآوردند و داعش سه شنبه شب از میدان نفتی آراک و روستای آراک در یک کیلومتری شمال این میدان به سوی شهر السخنه فرار کرده است .
منبع مذکور اعلام کرد : میدان نفتی آراک تنها میدان نفتیِ تحت تصرف داعش در شرق شهر حمص بود و هم اکنون راه در برابر ارتش برای پیشروی به سوی شهر سخنه که آخرین پایگاه داعش در حومۀ شهر حمص است ، باز شده است و ارتش می تواند متعاقباً به سوی شهر عقیربات در حومۀ شهر حماه پیشروی و حلقۀ محاصره داعشی ها را تنگ تر کند.
کنترل ارتش بر شهر سخنه به معنای هموار شدن راه پیشروی به سوی شهر دیرالزور نیز خواهد بود.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو