کد خبر: 35305

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۱ - ۱۴:۴۰

حلب بزرگ ترین شهر سوریه آزاد شد

در شرایطی که به نظر می رسد برای آزادسازی حلب حداقل یک روز نبرد دیگر در پیش باشد، آخرین خبرهایی دریافتی حکایت از آن دارد که مخالفان به شکل کامل از شش محلۀ بستان القصر، الکلاسه، کرم الدعدع، الفردوس، الجلوم و جسر الحج عقب نشینی کرده اند و حلب به طور کامل آزاد شده است. […]

شهر «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
در شرایطی که به نظر می رسد برای آزادسازی حلب حداقل یک روز نبرد دیگر در پیش باشد، آخرین خبرهایی دریافتی حکایت از آن دارد که مخالفان به شکل کامل از شش محلۀ بستان القصر، الکلاسه، کرم الدعدع، الفردوس، الجلوم و جسر الحج عقب نشینی کرده اند و حلب به طور کامل آزاد شده است.

عملیات آزادسازی محله‌های شرقی حلب از یکشنبه ۳۰ آبان ۹۵ برابر با ۲۰ نوامبر ۲۰۱۶ آغاز شد تا حدود یک چهارم این محله‌ها در مدت تنها سه روز از آغاز عملیات از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی شود که مهمترین محله‌های آزاد شده شامل «مساکن هنانو، جبل بدرو، الأرض الحمرا، بعیدین ، الحیدریه،الهلک، دوار الجندول» می‌شود.

ساختار دفاعی گروه‌های تروریستی پس از سقوط مستحکم‌ترین دژ آنها در منطقه«هنانو» از هم فروپاشید و تروریست‌ها به عمق محله‌های شرقی گریختند تا ارتش عملیات خود را در سایه حملات شدید به مواضع آنها پیگیری کند، آغاز خروج غیرنظامیان و حرکت آنها به سمت مناطق تحت کنترل دولت،‌بر آشفتگی و سرخوردگی گروه‌های تروریستی افزود.

 شهر «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
تصاویر شادی مردم حلب از آزادسازی این شهر
در ادامه عملیات ارتش سوریه، محله‌های «الصاخور، الشیخ خضر، الحلوانیه،الجزماتیه والمرجه» پاکسازی شد تا حدود ۶۰ درصد محله‌های شرقی از اشغال تکفیری‌ها آزاد شود.

اولین نتیجه شکست مسکو و واشنگتن در دستیابی به توافق درباره حلب که به خروج تروریست‌ها از محله‌های باقی مانده منجر شود، آزادسازی محله‌های«الأصیله و الشیخ سعید» از مهمترین دژهای جبهه تروریستی النصره در منطقه بود و در ادامه ارتش سوریه از آزادسازی محله‌های « النزهه، الصالحین، الفردوس، کرم الدعدع، جسر الحج، الإسکان و باب المقام» خبر داد تا ۹۸ درصد شرق حلب تا روز دوشنبه ۲۲ آذر(۱۲ دسامبر) آزاد شود و تروریست‌ها در تنها دو درصد باقی مانده در محاصره شدید قرار گیرند.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو