کد خبر: 35198

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۹:۱۲

تظاهرات در شرق حلب؛ تیراندازی تروریست‌ها به معترضان و ۱۷ کشته

تروریست‌های مستقر در شهر حلب (تصویر آرشیوی) وزارت دفاع روسیه می گوید معارضان سوریِ در شرق حلب صدها نفر از ساکنان این شهر را که در اعتراض به بسته شدن مسیرهای خروجی آن تظاهرات کرده بودند، به رگبار بستند و دستکم ۱۷ نفر را کشته، دهها تن دیگر را زخمی کردند.  سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی […]

تروریست‌های مستقر در شهر حلب (تصویر آرشیوی)
تروریست‌های مستقر در شهر حلب (تصویر آرشیوی)

وزارت دفاع روسیه می گوید معارضان سوریِ در شرق حلب صدها نفر از ساکنان این شهر را که در اعتراض به بسته شدن مسیرهای خروجی آن تظاهرات کرده بودند، به رگبار بستند و دستکم ۱۷ نفر را کشته، دهها تن دیگر را زخمی کردند. 

سرلشکر ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، گفت حدود ۵۰۰ نفر از مردم در محله‌های مختلف شرق حلب که در اشغال معارضان است، پنج‌شنبه در اعتراض به مسدود شدن راه‌های خروجی به دست گروه‌های معارض دولت سوریه تظاهرات کردند.

کوناشنکوف ادامه داد دست‌کم ۲۰۰ نفر از معترضان سعی کردند با خروج از این محله‌ها خود را به نواحی تحت کنترل دولت برسانند اما هدف تیراندازی شدید گروه‌های معارض قرار گرفتند.

این مقام روس افزود: «پیکارجویان با استفاده از یک مسلسل سنگین به سوی معترضان تیراندازی و آنها را متفرق کردند. تروریست‌ها سپس تمامی مسیرهای منتهی به محل ایست بازرسی (نیروهای دولتی) را مین‌گذاری و روی پشت‌بام ساختمان‌های مجاور تک‌تیرانداز مستقر کردند.»

وی خاطرنشان کرد: «در این تیراندازی دست‌کم ۱۷ نفر از جمله دو نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله کشته و بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند.»

ویرانی ناشی از درگیری‌ها در حلب (عکس از خبرگزاری فرانسه)

به گفتۀ سخنگوی وزارت دفاع روسیه، عناصر گروه‌های تروریست شماری از غیرنظامیان را به اتهام سازمان‌دهی این تظاهرات‌ دستگیر و اعدام کردند.

کوناشنکوف تصریح کرد: «تروریست‌ها ۱۰ مرد را که به زعم آن‌ها سازمان‌دهندۀ این شورش‌ها بودند دستگیر و به مکانی نامعلوم منتقل کردند. این افراد در غروب همان روز تیرباران شدند.»

شهر حلب از سال ۱۳۹۱ به دو بخش غربی و شرقی تقسیم‌شده که بخش غربی آن تحت کنترل سربازان سوری و بخش شرقی آن در تصرف گروه‌های تروریستی است.

نیروهای دولتی مستقر در این شهر در حال حاضر درگیر جنگی تمام‌عیار با گروه‌های تروریستی هستند.

منطقۀ تحت تصرف گروه‌های تروریستی از ۲۷ تیر در محاصرۀ نیروهای ارتش سوریه قرار دارد.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو