کد خبر: 35201

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۹:۱۴

انصارالله کنترل یک روستا در خاک عربستان را به دست گرفت + تصاویر

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در آستانه برقراری آتش‌بس در یمن نیروهای ارتش و مردمی یمن موفق شده‌اند در خاک عربستان پیشروی کنند و کنترل پایگاه‌های نظامی و روستای دفینه را در منطقه جیزان در دست بگیرند. درحالی‌که قرار است از فردا پنجشنبه آتش‌بس در یمن برقرار شود، نیروهای جنبش انصار‌الله همچنین تلاش […]

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در آستانه برقراری آتش‌بس در یمن نیروهای ارتش و مردمی یمن موفق شده‌اند در خاک عربستان پیشروی کنند و کنترل پایگاه‌های نظامی و روستای دفینه را در منطقه جیزان در دست بگیرند.

درحالی‌که قرار است از فردا پنجشنبه آتش‌بس در یمن برقرار شود، نیروهای جنبش انصار‌الله همچنین تلاش مزدوران سعودی را برای پیشروی به سمت صحرای میدی در شمال غرب یمن ناکام گذاشتند و حمله آنان را دفع کردند.

نیروهای ارتش و انصارالله یمن، مزدوران سعودی را در صحرای میدی محاصره و سپس مورد حمله قرار دادند.

شبکۀ تلویزیونی المسیره نیز با انتشار تصاویری گزارش داد مزدوران سعودی در این منطقه تجهیزات نظامی ازجمله تانک‌ها را رها کرده‌اند و از منطقه گریخته‌اند.

بر اساس این گزارش، در این حمله بیش از ۵۰ تن از عناصر وابسته به عبدربه منصور هادی، رئیس ‌جمهور مستعفی یمن، به هلاکت رسیدند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

تشدید درگیری‌ها در شمال غرب یمن در حالی است که قرار است از پنجشنبه ۲۷ آبان توافق آتش‌بس میان جنبش انصار‌الله یمن و ائتلاف نظامی به رهبری عربستان اجرایی شود.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا، سه‌شنبه ضمن اعلام این خبر افزود طرفین درگیر در یمن همچنین موافقت کرده‌اند بر روی تشکیل دولت وحدت ملی در یمن تا پایان سال جاری میلادی، کار کنند.

حدود ۶۰۰ روز از آغاز تجاوز نظامی عربستان به یمن می‌گذرد و تاکنون بیش از ۱۰ هزار یمنی که اکثرشان غیرنظامی بودند در این حملات به شهادت رسیده‌اند.

بسیاری از زیرساخت‌های یمن در حملات عربستان نابود شده‌اند و شهروندان یمنی نیز که از این حملات جان سالم به در برده‌اند، در وضعیتی وخیم به سر می‌برند.

کودکان و زنان بیشترین آسیب را از تجاوز نظامی عربستان به یمن متحمل شدند.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو