کد خبر: 32873

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۵:۵۶

سیاستمدار اردنی

تلاش اردوغان برای تسویه حساب با داوود اوغلو در جبهه حلب

«ضیف الله فراج»، عضو دفتر سیاسی حزب جنبش قومی اردن در گفت‌وگویی در امان اشتعال جبهه های نبرد در حلب طی روزهای آتی را پیش بینی کرد. وی افزود: اردوغان با تحریک گروه‌های تروریستی در حلب برای ازسرگیری حملات قصد پیروز نشان دادن خود در نزاع با احمد داوود اوغلو نخست وزیر مستعفی ترکیه را […]

«ضیف الله فراج»، عضو دفتر سیاسی حزب جنبش قومی اردن در گفت‌وگویی در امان اشتعال جبهه های نبرد در حلب طی روزهای آتی را پیش بینی کرد.

وی افزود: اردوغان با تحریک گروه‌های تروریستی در حلب برای ازسرگیری حملات قصد پیروز نشان دادن خود در نزاع با احمد داوود اوغلو نخست وزیر مستعفی ترکیه را دارد و همین قضیه یکی از مهم‌ترین دلایل برای اشتعال مجدد جبهه حلب است.

این مسئول حزبی اردن گفت: آمریکا و مزدورانش در پی پیروزی‌های ارتش سوریه و متحدانش احساس می‌کنند که به طور تدریجی در حال از دست دادن سلطه خود بر خاورمیانه هستند.

فراج با تاکید بر اینکه کنفرانس ژنو نیز تاکیدی بر از بین رفتن نظام تک قطبی و سلطه‌گری آمریکا بر خاورمیانه بود، گفت: در پی شکست پروژه سرنگونی نظام سوریه و کنار رفتن بشار اسد از قدرت، عربستان و ترکیه با اشتعال جبهه حلب به دنبال جبران ناکامی خود در ژنو برآمده است.

این مقام حزب جنبش مردمی اردن تصریح کرد: همه تلاش‌های آمریکا برای ایجاد آتش‌بس در سوریه به منظور نجات گروه‌های تروریستی از ورطه نابودی و گرفتن فرصت برای تقویت مواضع و تجدید قوای آنها بود.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی دولت آمریکا، گفت: اوباما می‌خواهد به دور از تنش‌های منطقه‌ای و در سایه آرامش در سوریه و کمک به عملیات ضد داعش در عراق و همچنین حل و فصل سیاسی بحران یمن برگ برنده‌هایی برای مبارزات انتخاباتی نامزد دموکرات کسب کند.

فراج اشتعال جبهه جنوبی سوریه را بسیار بعید خواند و گفت: ادامه حملات گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه بازتاب منفی بر اردن خواهد گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه حوادث تروریستی اخیر در شهر اربد در شمال اردن پیامد جبهه جنوب سوریه بود، گفت: ما اطمینان داریم که نیروهای مسلح و دستگاه امنیتی ما قادر به مقابله با هر گونه پیامدهای جنگ در سوریه هستند و البته امیدواریم اردن پس از امضای توافق با سعودی‌ها تسلیم فشارهای خارجی نشود.

ارتش سوریه روز دوشنبه اعلام کرد آتش‌بس در استان شمالی حلب به مدت ۴۸ ساعت از بامداد سه‌شنبه تمدید و تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ادامه می‌یابد.

آتش‌بس در حلب زمانی تمدید شد که آمریکا و روسیه از توافق بین خود برای پایان درگیری‌ها در همه مناطق سوریه خبر دادند.
بر اساس بیانیه‌ای که مسکو و واشنگتن منتشر کردند، آمریکا و روسیه متعهد شدند برای ترک مجدد مخاصمه و تقویت گفت‌وگوهای سیاسی در سوریه تلاش کنند.

به همین منظور قرار است دور جدید نشست کشورهای تاثیرگذار در سوریه به زودی برگزار شود.

حامیان غربی- عربی تروریست‌ها نیز ۲ روز پیش در پاریس درباره مذاکرات صلح سوریه پس از عملیات تروریست‌های تکفیری‌- صهیونیستی در خان‌طومان رایزنی کردند.

در این نشست وزیران امور خارجه یازده کشور غربی – عربی با حضور مخالفان ریاض نشین دولت سوریه حضور داشتند.

وزرای خارجه ۱۱ کشور محور غربی عربی در قالب همیشگی به اصطلاح دوستان سوریه این نشست را به دعوت فرانسه با حضور ریاض حجاب مخالف وابسته به ریاض و موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار کردند.

هدف از این نشست بررسی تحولات سوریه راه های از سرگیری صلح و توقف حملات اعلام شد اهدافی که بیشتر کارکرد رسانه ای دارد.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو