کد خبر: 32543

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۳:۲۳

آمریکا به دنبال تبدیل حلب به پناهگاه داعش

سیاستمدار سوری با تبیین ویژگی‌ها و شرایط نبرد در حلب گفت: آمریکا درصدد تبدیل حلب و مناطق شمال و شرق سوریه به پناهگاه داعش و سرکردگان آن است. «عبدالله منینی»، مسئول اطلاع رسانی حزب سوری، قومی اجتماعی سوریه در گفت‌وگویی در بیروت اظهار داشت: خروج هیئت ریاض از مذاکرات ژنو و در پی آن حملات […]

سیاستمدار سوری با تبیین ویژگی‌ها و شرایط نبرد در حلب گفت: آمریکا درصدد تبدیل حلب و مناطق شمال و شرق سوریه به پناهگاه داعش و سرکردگان آن است.

«عبدالله منینی»، مسئول اطلاع رسانی حزب سوری، قومی اجتماعی سوریه در گفت‌وگویی در بیروت اظهار داشت: خروج هیئت ریاض از مذاکرات ژنو و در پی آن حملات خمپاره‌ای شبه نظامیان به حلب، زنگ نبرد بزرگ سوریه در این منطقه را به صدا درآورده است.

وی با تاکید بر اعتراف همه تحلیلگران نظامی به اهمیت و سرنوشت‌ساز بودن نبرد حلب افزود: این عملیات بزرگ، سنگ محک جنگ سوریه شمرده می‌شود چرا که دروازه  مداخله مستقیم ترکیه و عرصه همکاری بین این کشور با عربستان، قطر و آمریکاست.
منینی با اشاره به نقض مکرر آتش‌بس از سوی گروه‌های مسلح در ریف حلب تاکید کرد: حوادث قامشلی و همچنین حلب نشانه‌های اجرای طرح (ب) آمریکایی‌ها را آشکار ساخته است.
این مقام حزب سوری، قومی اجتماعی لبنان با تاکید بر اینکه جنگ فرسایشی در حلب اهداف متعددی را دنبال می‌کند، گفت:حلب طی پنج سال اخیر در گیر و دار جنگ، کاملا به فرسایش رسیده و هم اکنون هم بوی نقشه جدید به سرکردگی آمریکا به مشام می‌رسد و آن اینکه حلب و مناطق شمال و شرق سوریه پناهگاه داعش و سرکردگان آن باشد که از موصل در عراق بیرون رانده شدند.

وی افزود: در همین راستا گفت‌وگوهای سوری-سوری در ژنو و آتش‌بس اعلام شده در سوریه ناکام مانده و پیشروی‌های ارتش سوریه به سوی مرزهای ترکیه، دیر الزور و رقه نیز متوقف شده است.
این مسئول حزب قومی اجتماعی در خصوص ارتباط جنگ علیه سوریه با جنگ یمن گفت: در موازنه‌های منطقه‌ای، عربستان مثل روباهی زخمی است که با شکست در یمن، سوریه، لبنان و عراق به دنبال عرصه جدیدی برای تسویه حساب با کشورهای منطقه‌ای شناخته شده‌ است.
وی افزود: عربستان برای منحرف کردن افکار عمومی از توجه به ناکامی این کشور در یمن به دنبال راه انداختن نبرد بزرگ در حلب است، اما در این جنگ نیز شکست خواهد خورد.
منینی با اشاره به تفاوت فاحش بین هوش و درایت یک نظام با باندهای تروریستی گفت: طبیعی است که نظام سوریه به تعهدات خود متعهد است چون دارای مشروعیت و قدرت است.
وی افزود: سوریه بارها پایبندی واقعی خود به توافق‌ها را نشان داده اما منطق گروهک‌های تروریستی با عقل نظام تطابقی ندارد، بنابراین چیزی را که در حلب شاهد هستیم تجاوز مستقیم به سوری‌ها و تروریسمی نظام‌مند به سرکردگی ترکیه، عربستان، قطر و آمریکا است.

مسئول حزب سوری، قومی، اجتماعی لبنان گفت: حملات خمپاره‌ای و نقض بی‌وقفه آتش‌بس در حلب در راستای تلاش برای تنزل منطق نظام سوریه به سطح منطق گروهک‌هاست اما این قضیه هرگز اتفاق نخواهد افتاد چرا که نظام سوریه پای تعهدات خود خواهد ماند و همزمان محافظ جان شهروندانش نیز خواهد بود.
منینی درباره میزان توانمندی ارتش سوریه برای پیروزی در نبرد احتمالی حلب گفت: فداکاری‌های ارتش قهرمان سوریه طی پنج سال اخیر جواب این سوال را می‌دهد.
وی با اشاره به اعتماد کامل ملت سوریه به ارتش این کشور گفت: ارتش سوریه با نقشه‌ها و آنچه که در ذهن خود برای رو کردن غیرمنتظره‌ها در زمان و مکان مناسب دارد بر تروریسم پیروز خواهد شد.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو