کد خبر: 29867

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۰

جنایات وحشیانه داعش در دیرالزور در سکوت جهان

یک بار دیگر اخبار جنایات داعش در سوریه در صدر اخبار قرار گرفت. این بار در روستای “بغیلیه” در نزدیکی شهر دیر الزور واقع در شمال شرق سوریه در یک کشتار وحشیانه خون دهها انسان بیگناه توسط تروریستهای داعش به زمین ریخته شد. در این روستای کوچک که مردم دلیرانه در مقابل تروریستهای داعش مقاومت […]

یک بار دیگر اخبار جنایات داعش در سوریه در صدر اخبار قرار گرفت. این بار در روستای “بغیلیه” در نزدیکی شهر دیر الزور واقع در شمال شرق سوریه در یک کشتار وحشیانه خون دهها انسان بیگناه توسط تروریستهای داعش به زمین ریخته شد.
شهادت اهالی بغیلیه توسط جنایتکاران داعش

شهادت اهالی بغیلیه توسط جنایتکاران داعش

در این روستای کوچک که مردم دلیرانه در مقابل تروریستهای داعش مقاومت کردند، تعدادی از این تروریستها در تاریکی شب به داخل روستا نفوذ کردند و بیش از چهارصد غیر نظامی از جمله تعدادی زن و کودک را ربودند در این بین، دیگر تروریستهای انتحاری راه نفوذ به داخل روستا را باز کردند و در یک جنایت هولناک بیش از سیصد نفر از اهالی این روستا را قتل عام کردند.
طبق اندک اطلاعاتی که از این روستا به بیرون درز کرده است برخی خانواده ها به طور کامل قتل عام شده و پیکر آنها در نزدیکی رودخانه فرات رها شده است و بقیه اسرا نیز به خارج از منطقه منتقل شده اند.
پس از این حمله خونین، ارتش تجهیزات و نیروهای پشتیبانی خود را وارد منطقه کرده و در نتیجه برخی محورهای منطقه در شمال غرب دیر الزور عرصه درگیری بین ارتش و تروریستهای داعش شد.
این جنایت فجیع داعش در حق اهالی سنی مذهب بغیلیه فقط یک چیز را نشان می دهد و آن، تلاش این گروه تروریستی برای زهرچشم گرفتن از کسانی است که در برابر آنها مقاومت می کنند حتی اگر سنی باشند. همچنان که پیش از این در تابستان ۲۰۱۴ صدها نفر از عشیره شعیطات را در دیر الزور و دویست و بیست نفر از عشیره بونمر را در عراق قتل عام کرد. داعش با این جنایات فقط یک چیز را به مردم می خواهد بگوید: دو انتخاب بیشتر ندارید؛ یا سلطه ما را بپذیرید یا بمیرید.
نکته مهم دیگر این است که این کشتارها بیانگر شدت آشفتگی و وحشتی است که در میدان نبرد گریبانگیر داعش شده است. منابع آگاه می گویند داعش پس از شکستهای سنگینی که در حومه حلب از ارتش سوریه و متحدانش خورده است فقط به دنبال بالا بردن روحیه عناصر خود است و این گواه دیگری است بر این حقیقت که شمارش معکوس برای نابودی داعش پس از ضربه های و شکستهای مرگباری که طی ماههای اخیر دریافت کرده، شروع شده است.
این حوادث حقیقت دیگری را هم درباره حامیان این گروه تروریستی اعم از کشورهای منطقه و همسایگان سوریه نشان می دهد. این کشورها برای همیشه مسئول اینهمه خونی هستند که بیگناه و به بهانه پوچ انقلابهای مردمی و در اصل برای حمایت از تروریسم و تحقق رؤیاهای توسعه طلبی ریخته شدند. آنها تا ابد بدهکار تاریخ خواهند ماند.

ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو