کد خبر: 28690

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۱:۳۳

سرقت ده‌ها هزار پاسپورت توسط تروریست‌های داعش

یک روزنامه آلمانی گزارشی منتشر کرده که طبق آن، داعش تا کنون دهها هزار پاسپورت خام یا تقلبی را سرقت کرده و از آنها برای ورود عناصر خود به کشورهای اروپایی استفاده می کند. یک روزنامه آلمانی در گزارشی خبر از سرقت دهها هزار پاسپورت خام توسط داعش، داد. به گفته این روزنامه، داعش از […]

یک روزنامه آلمانی گزارشی منتشر کرده که طبق آن، داعش تا کنون دهها هزار پاسپورت خام یا تقلبی را سرقت کرده و از آنها برای ورود عناصر خود به کشورهای اروپایی استفاده می کند.

یک روزنامه آلمانی در گزارشی خبر از سرقت دهها هزار پاسپورت خام توسط داعش، داد.
به گفته این روزنامه، داعش از این پاسپورت ها جهت ورود غیرقانونی تروریست های خود به کشورهای دیگر استفاده می کند.
در این گزارش، اعلام شده که داعش می تواند از این پاسپورت ها استفاده کرده و عناصر تروریست و مهاجم خود را به عنوان مهاجران و اوارگان سوری و عراقی به کشورهای اتحادیه اروپا وارد کند.
در گزارش آمده که داعش پیش از این نیز با اسناد تقلبی اقدام به انجام عملیات چرخش های مالی بزرگ کرده بود.
در ادامه این گزارش به نقل از مسئول آژانس مرزی اتحادیه اروپا آمده است که تعدادی از مهاجرینی که به کشورهای اتحادیه اروپا وارد می شوند، و در هنگام ورود مدارک آنها به طور دقیق بررسی نمی شود، مشکلات امنیتی به وجود می آورند.
«فرانتکس فبریک لاجری» در این گزارش گفته است که در کشورهای جنگ زده همچون سوریه، پاسپورت ها، وضعیت آشفته ای دارند و هیچ تضمینی وجود ندارد که پاسپورت های موجود در آن کشور، توسط مراجع ذیصلاح صادر شده باشد.
وزیر کشور آلمان هم در قسمت دیگری از این گزارش اعلام کرده که با وجود سیل عظیم آوارگان، این احتمال قوت می یابد که در میان آنان، عناصر گروه های تروریستی، مجرمین امنیتی و یا حتی افرادی با عقاید افراطی وارد کشورهای اروپایی شوند.
آلمان از جمله کشورهایی است که سیاست مرزهای باز برای آوارگان را دنبال می کند و به همین دلیل یکی از مقاصد عمده اوارگان قرار گرفته است.
از آغاز مهاجرت آوارگان سوری و عراقی به کشورهای اروپایی، مقامات اتحادیه اروپا، همواره در مورد احتمال ورود تروریست های در غالب مهاجران هشدار داده اند.
در حوادث تروریستی پاریس نیز، دو تن از عناصر تروریستی، از پاسپورت های تقلبی سوری استفاده کرده و وارد فرانسه شدند.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو