کد خبر: 28557

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ - ۱۰:۳۷

آمریکا سیاستمداران حامی داعش را ابزار تجزیه عراق کرده

سخنگوی جنبش النجباء عراق در گفت‌وگویی تفصیلی ضمن تشریح اوضاع میدانی و سیاسی جنگ علیه داعش گفت: سرویس‌های جاسوسی بین‌المللی سیاستمداران عراق را در راستای حمایت از داعش و تجزیه عراق به خدمت گرفته‌اند. «هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء عراق در گفت‌وگویی در بغداد ضمن تشریح جزئیات اوضاع میدانی و سیاسی جنگ علیه داعش در […]

سخنگوی جنبش النجباء عراق در گفت‌وگویی تفصیلی ضمن تشریح اوضاع میدانی و سیاسی جنگ علیه داعش گفت: سرویس‌های جاسوسی بین‌المللی سیاستمداران عراق را در راستای حمایت از داعش و تجزیه عراق به خدمت گرفته‌اند.

«هاشم الموسوی»، سخنگوی جنبش النجباء عراق در گفت‌وگویی در بغداد ضمن تشریح جزئیات اوضاع میدانی و سیاسی جنگ علیه داعش در کشورش زوایای پنهان این جنگ و نقش سرویس های اطلاعاتی کشورهای متعددی در آن را فاش کرد.

حمایت ائتلاف بین المللی ضد داعش از داعش
الموسوی در ابتدای گفت‌وگو درباره واقعیت حمایت‌های آمریکا از تروریسم و توجیهات این کشور برای کمک‌های خود به داعش گفت: نیروهای مشترک عراقی اسناد متعددی دال بر کمک آمریکایی‌ها به داعش در زمینه‌های تسلیحاتی و لجستیک پیدا کرده‌اند.
وی افزود: هنگامی که از آمریکایی‌ها سوال می‌شود، چرا به تروریست‌ها سلاح می‌دهید، جواب می‌دهند که برای عشایر عراق سلاح می‌انداختند، اما عشایر قادر به مقاومت در برابر تروریسم نشدند، این توجیهات را آمریکایی‌ها در سوریه هم می‌آورند، هنگامی که از جبهه النصره به بهانه حمایت از مخالفان میانه‌رو و به نام مبارزه با داعش حمایت می‌کنند.
سخنگوی النجباء عراق سناریو آمریکا برای منطقه را بسیار خطرناک خواند و گفت: توطئه آمریکایی‌ها خطر بزرگی در روند عملیات‌های نیروهای مشترک عراقی برای مبارزه با داعش است، اما بسیج مردمی به راه خود ادامه خواهد داد و شهرهای بیش‌تری را از وجود تروریست‌ها آزاد خواهد کرد.

فشار سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه برای تعویق عملیات الرمادی
سخنگوی  النجباء عراق درباره تاخیر در روند آزادسازی الانبار گفت: در پی شکست داعش و آزادی بسیاری از مناطق، محورها و زیر بناهایی که قرارگاه‌های داعش در عراق محسوب می‌شد، آن هم در شرایطی که حضور آمریکا هیچ دستاوردی در این زمینه نداشت، برخی سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، دولت بغداد را برای تعویق نبرد در الرمادی، مرکز استان الانبار تحت فشار قرار دادند.
وی افزود: این در حالی است که نیروهای مشترک عراقی در پیشروی‌های خود با موانع بسیاری از جمله تله‌های انفجاری، خانه‌های بمب‌گذاری شده، تک تیراندازهای داعش و سلاح‌های آمریکایی  در دست تروریست‌ها روبرو بودند.

شرقاط هدف پیش روی بسیج مردمی
الموسوی درباره اوضاع میدانی استان صلاح الدین گفت: عملیات ضد داعش در صلاح الدین از اهمیت بیش‌تری برخوردار است، اما رسانه‌ها روی عملیات الانبار یا الرمادی و الفلوجه تمرکز بیش‌تری دارند، در واقع درگیری‌ها  در ارتفاعات مکحول رو به افزایش است، جایی که نیروهای مشترک عراقی بارها هدف حملات نیروهای داعشی قرار گرفته‌اند .
وی افزود: در پی فرار اکثر سرکرده‌های داعش از صلاح الدین به موصل و سوریه، تروریست‌ها به دنبال حفظ شرقاط و حویجه و جلوگیری از ناکامی در این نبرد سخت هستند، بنابراین دست به حملات تلافی جویانه در غرب صلاح الدین می‌زنند.
الموسوی گفت: : بر اساس «اطلاعات موثق» شهر سنجار در شمال عراق که به تازگی فقط ظرف چند ساعت با همکاری کردها و آمریکا آزاد شد و با پوشش وسیع رسانه‌ای نیز همراه بود، نوعی توافق بین طرفین بوده نه عملیات نظامی و همین ظاهرسازی‌ها موجب شد که داعش دست به حملات تلافی‌جویانه زده و ارتفاعات مکحول و برخی از مناطق بیجی در صلاح الدین را هدف بگیرد.
وی افزود: اما نیروهای امنیتی و بسیج مردمی این حملات را از سه جنبه دفع کردند که نخستین آن با توقف ورود خودروهای بمب‌گذاری شده از حویجه و انهدام کامل آنها بود، دوم کشتار عوامل انتحاری و تروریست‌های نفوذی به این مناطق و سوم بستن راه به روی تلاش‌ها برای باز کردن بیش از یک جبهه به محورهای شهر سامراء است، جایی که اما نیروهای بسیج مردمی حضور گسترده‌ای دارند.
الموسوی درباره شیوه‌هایی که داعش در رویارویی با نیروهای مشترک عراقی بکار می‌گیرد، گفت: داعش شیوه‌های متعددی بکار می‌گیرد که از جمله آن کاشتن بمب‌های دستی و تله‌های انفجاری در جاده‌های اصلی است و دومین ترفند آن بمب‌گذاری خانه‌ها و خودروهاست که آن را کمین رزمندگان ما قرار داده است.
وی افزود: داعش علاوه بر آن، تک‌تیراندازها، عوامل انتحاری و خودروهای بمب گذاری شده خود را در مناطق مختلف مستقر می‌کنند کما اینکه در یک روز ۲۴ خودروی بمب‌گذاری شده را در مناطق مختلف منفجر کردند.
وی افزود: ما توانسته‌ایم در برابر همه ترفندهای داعش مقاومت کنیم، تلاش تیم مهندسی ما به حقیقت قابل تحسین است، هنگامی که اقدام به شناسایی و خنثی سازی بمب‌های دستی، خانه‌ها و خودروهای بمب‌گذاری شده می‌کند، نیروی هوایی عراق نیز کار شناسایی تک تیراندازهایی را که در پشت بام ساختمان‌های بلند مخفی می‌شوند و سپس هدف‌گیری آنها را برعهده دارد .
الموسوی درباره نقش ائتلاف بین المللی در عملیات صلاح الدین نیز گفت: ائتلاف بین المللی در بیجی حضوری ندارد و حتی مانعی در عملیات آزادسازی این شهر بود، هنگامی که ما وارد بیجی شدیم کمک‌های متعدد ائتلاف بین المللی به داعش را پیدا کردیم و خلاصه می‌توان گفت نقش ائتلاف بین المللی در آزادسازی بیجی دروغی بیش نیست.
سخنگوی جنبش النجباء گفت: با وجود ضعف مالی و تسلیحاتی نیروهای بسیج مردمی عراق و بی توجهی دولت به بودجه اندکی که برای بسیج مردمی تصویب شده است، اما عملیات‌های بسیج مردمی با دقت بالا ادامه دارد و ما برای ترسیم نقشه جدید راه آماده می‌شویم و قطب نمای خود را به سمت آزادسازی شرقاط تنظیم کرده‌ایم.

هرج و مرج اوضاع سیاسی و اقتصادی در صلاح الدین
الموسوی درباره اوضاع سیاسی در استان صلاح الدین گفت: در پی برکناری استاندار صلاح الدین اوضاع سیاسی در این استان به هم ریخته شده تا با به پا شدن جنجالی سیاسی روی پیروزی‌های میدانی نیروهای عراقی تاثیر منفی گذارد.
وی تاکید کرد: دستان پنهانی به دنبال ایجاد ناامنی در صلاح الدین حتی در سطح اقتصادی هستند، مافیا به دنبال ایجاد فساد در پرونده سیاسی و نظامی این استان هستند و کنفرانس‌ها و نشست‌هایی تحت فشار خارجی‌ها در صلاح الدین برگزار می‌شود تا بازتاب منفی بر واقعیت‌ها داشته باشد.
الموسوی درباره نقش عشایر در مبارزه با داعش گفت: محافل عشایری در استان الانبار به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول، عشایری که طرفدار دولت عراق هستند، دسته دوم آنهایی که طرفدار داعش هستند و دسته سوم که نه طرفدار داعش و نه دولت عراق هستند.
وی ضمن تقدیر از تلاش عشایری که نیروهای عراقی را در مبارزه با داعش یاری می‌دهند، گفت: دولت عراق فرزندان عشایر خود را مجهز کرده تا مناطق خود را از حملات داعش مصون داشته و بقایای داعش را بیرون برانند.

طرفداران داعش در عراق در تقلای راه حل سیاسی  مقابله با داعش هستند
سخنگوی النجباء عراق گفت: برخی آشتی ملی را راه حل بحران عراق می‌دانند، به گونه‌ای که این آشتی آنهایی را که در خارج از عراق به سر می‌برند و آنهایی که داعش را به عراق آوردند و آنهایی که عامل فتنه و خونریزی‌ها هستند هم شامل شود.
وی افزود: برخی می‌خواهند تا قضیه الرمادی جدای از راه حل نظامی حل و فصل شود، بخصوص که شاهد پیشروی‌های بزرگ ارتش سوریه، حزب الله و مقاومت بوده‌اند و متوجه شدند که ورود روسیه به عراق نیز به حملات جدی و واقعی منجر شده است و به پروژه آنها در منطقه پایان می‌دهد.
الموسوی گفت: فشارهای زیادی که بر داعش در سوریه و همچنین عراق وارد آمده موجب شد که بسیاری از طرفداران داعش خواستار ایجاد راه حل سیاسی و نه نظامی شوند و در هر کجا راه حل سیاسی را گدایی کنند.
وی افزود: این در حالی است که ما خواستار راه حل نظامی و نه سیاسی برای مبارزه با داعش هستیم، چون راه حل سیاسی به معنای بازگشت تروریست‌ها در لباس داعشی جدید است و این اصلا جایز نیست.
سخنگوی جنبش النجباء گفت: ریشه ناآرامی‌ها در استان‌های عراق آن گونه که برخی تصور می‌کنند، داخلی نیست، هنگامی که از اهل تسنن میانه‌رو و حامی دولت عراق می‌پرسیم جواب می‌دهند که سرویس‌های اطلاعاتی بین المللی ناآرامی‌ها در استان‌های عراق را رهبری می‌کنند و اطلاعات، سلاح و پول در اختیار تروریست‌ها قرار می‌دهند تا عراق را ناامن نگاه دارند.
وی افزود: در شرایطی که کشورهای عربستان، ترکیه، مصر، یمن، کویت و بحرین در بحران به سر می‌برند آرام شدن عراق این کشور را در بین کشورهای عربی قوی‌تر خواهد کرد و آنها بازگشت عراق به دوره قدرت را نمی‌خواهند بنابراین به دنبال دامن زدن به ناامنی‌ها هستند.
الموسوی گفت: سرویس‌های اطلاعات بیگانه به دنبال نابودی زیربناهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی عراق هستند و نهادهای دینی و غیر دینی عراق را در راستای نابودی این کشور به خدمت گرفتند، آنها از طریق سیاستمداران حاضر در پارلمان بحران‌سازی کردند، به گونه‌ای که از طریق فرزندان عراق به این کشور ضربه می‌زنند، این نقشه مطالعه شده، محکم و حساب شده آمریکایی‌هاست، بنابراین سیاستمداران حامی داعش باید مراقب این بازی اطلاعاتی آمریکا بوده و از خواب غفلت بیدار شده و به آغوش میهن بازگردند.
سخنگوی جنبش النجباء عراق گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که سیاستمداران عراقی دست از حمایت داعش بردارند چرا که فهمیدند داعش جز کشتار، نابودی و تجاوز به نوامیس چیزی برای کشورشان نداشت.
وی افزود: روند سیاسی در عراق ادامه دارد دولت با کمک بسیج مردمی و مقاومت پا به مناطقی گذاشته که پیش از این نمی‌توانست وارد شود و خطاب به سرکرده‌های داعش می‌گوییم که بغداد از شر شما در امان خواهد ماند و رزمندگان مقاومت جان خود را فدای اعتلای کلام حق «لا اله الا الله» می‌کنند.


دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 151674

کل نظرات :2

 • بهزاد

  تاریخ : ۲۸ - آذر - ۱۳۹۴

  یا علی (ع)


  پاسخ

 • هادی

  تاریخ : ۲۹ - آذر - ۱۳۹۴

  من خودم هم شک داشتم که سنجار چطوری در چند ساعت آن هم از داعش پس گرفته شد . حالا یقین پیدا کردم که این یک معامله ای بوده بین امریکا . کردها و داعش در جهت ایجاد کشور کردستان .


  پاسخ

ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو