کد خبر: 27871

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ - ۹:۲۶

پیروزی‌های سوریه و متحدانش “جبهه النصره” را وادار به مبادله اسرا کرد

نائب رئیس حزب اتحاد لبنان تاکید کرد: شرایط میدانی در سوریه و پیروزی‌های این کشور و متحدانش بر تروریست‌ها، جبهه النصره را وادار به پذیرش مبادله نظامیان لبنانی کرد. «احمد مرعی» نائب رئیس حزب اتحاد لبنان در گفت‌‌وگویی در بیروت در خصوص مبادله اسرای اخیر دولت لبنان با تروریست‌های جبهه النصره جبهه النصره گفت: مبادله […]

نائب رئیس حزب اتحاد لبنان تاکید کرد: شرایط میدانی در سوریه و پیروزی‌های این کشور و متحدانش بر تروریست‌ها، جبهه النصره را وادار به پذیرش مبادله نظامیان لبنانی کرد.

پیروزی‌های سوریه و متحدانش "جبهه النصره" را وادار به مبادله اسرا کرد

«احمد مرعی» نائب رئیس حزب اتحاد لبنان

«احمد مرعی» نائب رئیس حزب اتحاد لبنان در گفت‌‌وگویی در بیروت در خصوص مبادله اسرای اخیر دولت لبنان با تروریست‌های جبهه النصره جبهه النصره گفت: مبادله اسرای لبنانی با زندانیان وابسته به تروریست‌ها دستاورد بزرگی برای دولت لبنان بود.

وی افزود: گروه‌های تروریستی با ربودن نظامیان لبنانی قصد باج گیری از دولت و بازی با احساسات خانواده‌های ربوده شدگان و قرار دادن آنها در مقابل دولت را داشتند که در این اقدام خود ناکام ماندند.

مرعی تاکید کرد: اگر شرایط میدانی در سوریه و پیروزی‌های ارتش این کشور و متحدانش برابر تروریست‌ها حاصل نشده بود جبهه النصره تن به این مبادله نمی‌داد.

نائب رئیس حزب اتحاد لبنان گفت: جبهه النصره می‌داند که ارتش سوریه و متحدانش در حال آماده شدن برای نهایی کردن نبرد قلمون هستند و این نبرد سرنوشت‌ساز و به نفع ارتش سوریه خواهد بود.

وی افزود: اما متاسفانه برخی گروه‌های سیاسی لبنان و برخی کشورهای عربی تلاش می‌کنند بین جبهه النصره با داعش تفاوت قائل شده و جبهه النصره را گروهی غیرتروریستی نشان بدهند، در حالی که هر ۲ این سازمان‌ها در فهرست گروه‌های تروریستی بین‌المللی قرار دارند و عملکرد آنها تروریستی است.
مرعی درباره قانون انتخابات لبنان و انتخاب رئیس جمهور این کشور بر اهمیت گفت‌وگوی ملی برای حل مسائل داخلی لبنان تاکید کرد و گفت: باید با حل پرونده‌های مهم لبنان به نفع این کشور قدم برداشت.

وی تصریح کرد: هر گفت‌وگوی لبنانی باید با ضرورت اصلاح نظام سیاسی این کشور و در وهله نخست تصویب قانون انتخابات باید انجام شود و آن هم قانونی که بازتولید قانون دهه شصت نباشد چون این قانون مورد تایید اکثریت ملت لبنان نیست بلکه مورد تایید اکثریت پارلمان و اقلیت ملت است، بنابراین باید قانونی تصویب شود که به نفع یک طائفه و زیان طائفه‌ای دیگر تمام نشود.

نائب رئیس حزب اتحاد لبنان درباره حادثه اخیر سقوط جنگنده روسی توسط ترکیه در آسمان سوریه گفت: این اقدام کاملا نشان می‌دهد که اردوغان و ارکان حکومتی او از دخالت روسیه در سوریه به تنگ آمده‌اند، چون رویای ترکیه در ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه را بر باد داده و سرقت نفت سوریه رابرای ترکیه با مشکل مواجه کرده است.
وی افزود: همانگونه که می‌دانیم ترکیه در پی سرقت کارخانه‌های شهر حلب با مشارکت داعش نفت سوریه را به سرقت می‌برد و عامل اصلی انتقال نفت تاراج شده عراق و سوریه، شرکت‌های وابسته به بلال اردوغان، پسر بزرگ رئیس جمهور ترکیه هستند.
مرعی گفت: پاسخ روسیه به این اقدام احمقانه ترکیه دردناک خواهد بود و روابط اقتصادی دو کشور هم ضربه بدی از نزاع سیاسی و امنیتی دو کشور خواهد خورد.
وی گفت: زیان ترکیه در این قضیه بیش از سه میلیارد یوریی خواهد بود که اتحادیه اروپا به ترکیه داده است.

۱۶ نظامی لبنانی و جسد یک سرباز این کشور سه شنبه هفته گذشته در ازای آزادی ۱۷ زندانی جبهه النصره و ارسال مواد غذایی برای تروریست‌ها و اجازه مداوای عده‌ای در شهر عرسال به همراه مبلغی که قطر پرداخت کرد و کمترین مقدار آن ۲۵ میلیون دلار ذکر شده است مبادله شدند.
۹ نظامی دیگر نیز نزد گروه تروریستی داعش اسیر هستند که هنوز واسطه‌ای برای انجام عملیات تبادل پیدا نشده است.
«وائل ابوفاعور» وزیر بهداشت لبنان در این رابطه اعلام کرد که حزب الله نه فقط به شکل نظری بلکه عملا در این پرونده همکاری و کمک می کرد.
وی خاطرنشان کرد: لیست افرادی که بنا به خواسته تروریست‌ها باید آزاد می‌شدند شامل عرب‌هایی بود که دولت لبنان توانایی آزاد ساختن آنها را نداشت.
شرایط میدانی (پیروزی های حزب الله) باعث شد تروریست‌ها خواسته‌هایشان را کم کنند. سرلشکر «عباس ابراهیم» رئیس دستگاه امنیت عمومی لبنان که امروز شخصیت محبوب لبنان و نظامیان است گفت آنچه سید حسن نصرالله در رابطه با قطر و سوریه انجام داد عملیات تبادل را سرعت بخشید و تسهیل کرد.


ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو