کد خبر: 19610

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۵

اگر مقاومت لبنان نبود …

در سایه حملات گسترده تکفیری و تروریستی در منطقه، اگر مقاومت لبنان نبود، اکنون این کشور چه وضعیتی داشت؟ این سؤال با توجه به خبرهایی که این روزها از جنایتهای تکفیریها علیه مردم در کشورهای مختلف منطقه به گوش می‌رسد، بسیار بدیهی به نظر می آید. اگر این ‌گروه‌های تکفیری می‌توانستند وارد روستاها و شهرهای […]

در سایه حملات گسترده تکفیری و تروریستی در منطقه، اگر مقاومت لبنان نبود، اکنون این کشور چه وضعیتی داشت؟ این سؤال با توجه به خبرهایی که این روزها از جنایتهای تکفیریها علیه مردم در کشورهای مختلف منطقه به گوش می‌رسد، بسیار بدیهی به نظر می آید.

اگر این ‌گروه‌های تکفیری می‌توانستند وارد روستاها و شهرهای لبنان شوند، اکنون اوضاع لبنان چگونه بود، و این کشور که ۱۸ طایفه با تفکرات و اعتقادات مختلف در آن زندگی می‌کنند، با چه سرنوشتی روبرو می شد؟ تفکرات و عقایدی که هیچکدام از آنها مورد قبول تکفیریها و تروریستها نیست.
به عنوان مثال، اگر داعش یا جبهه النصره می‌توانست به روستاهای بقاع یا عکار و مناطقی که مسیحیان، اهل سنت، شیعیان و یا دروزی ها در آنجا زندگی می‌کنند، وارد شود، اکنون این مناطق چه وضعیتی داشتند؟
آیا اقدامات گروه‌های تروریستی در صورت رسیدن به منطقه “راشیا” در بقاع لبنان که اکثریت ساکنان آن دروزی هستند، با جنایات جبهه النصره در شهر “قلب اللوزه” در حومه حلب سوریه متفاوت خواهد بود؟ فرض کنیم که اگر داعش یا النصره یا دیگر گروه‌های تروریستی به روستاهای مسیحی نشین مانند “رأس بعلبک” یا “قاع” و یا حتی شهر “زحله” برسند، آیا اقدامات آنان با کارهایی که در شهر تاریخی و مسیحی نشین معلولا در سوریه انجام دادند، متفاوت خواهد بود؟ یا اینکه اگر بعضی از مناطق لبنان را تحت کنترل درآورند، اقدامات شنیع خود را که در حق ایزدی‌ها در سنجار و دیگر مناطق انجام دادند، تکرار نخواهند کرد؟ چه کسی مانع از آن خواهد شد که زنان طوایف مختلف لبنانی را به بردگی نگیرند؟
خبرهایی درباره دلیل فاجعه جدید “قلب اللوزه” منتشر شده است. گفته می شود که تروریستها خواستند اطمینان یابند که دروزی ها مسلمان هستند یا خیر، به همین دلیل بعضی از دختران آنان را با خود برای ازدواج بردند، ولی وقتی که با مخالفت اهالی مواجه شدند، آن فاجعه روی داد و حدود ۳۰ تن از دروزی های حلب شهید شدند.
سؤال مهم اینجا است که چه کسی مانع از فساد این گروه ها در لبنان خواهد شد، و از مردم و طوایف مختلف و سرزمین و اماکن زیارتی و مقدس و تاریخی و دینی و باستانی حمایت خواهد کرد؟ چه کسی از تاریخ اسلامی و مسیحی لبنان پاسداری خواهد کرد؟
آیا سیاستمداران از همه این موارد حمایت می کنند؟ آیا جبهه النصره و یا داعش به کسی در لبنان یا دنیا تعهد داده‌اند، اتفاقاتی که در سوریه، عراق، لیبی و تونس و دیگر کشورها افتاد، برای آنان روی نخواهد داد؟ آیا عهد و پیمان این گروه ها قابل اعتماد است؟ آنهایی که حتی یکدیگر را می‌کشند .. جنایتهایی که علیه عشایر عراقی و سوری و برخی قبایل کرد از سوی این گروه‌های تروریستی روی داد، همگی حاکی از پایبند نبودن آنان به اینگونه پیمانها است.
از نظر گروه‌های تکفیری، انسانها به دو دسته تقسیم می شوند، یکی کفار (همه کسانی که با این گروه ها مخالفت کنند) و دیگری مسلمانان (پیروان تکفیری ها). بنابراین حتی اگر کسی مسلمان باشد، در صورتیکه طبق معیارهای این گروهها نباشد، کافر است.
“سید قطب” مرجع علمی اول گروه های تکفیری مانند جبهه النصره و داعش در یکی از کتابهای خود به صراحت مسلمانان بسیاری از کشورها را تکفیر کرده و نوشته است، اگر در یک جامعه شریعت اسلامی اجرا نشود، نمی توان آن را یک جامعه اسلامی نامید، حتی اگر مردم آن نماز بخوانند، روزه بگیرند و حج بروند.
این گروه‌های تروریستی، مخالف همزیستی پیروان ادیان مختلف هستند زیرا طبق نظریات علمای خود، دیگران را کافر و ملحد می دانند.
با توجه به این خطر که کل بشریت را تهدید می کند، اکنون می توان اهمیت وجود مقاومت در لبنان را درک کرد. حضور مقاومت در لبنان مانع از رسیدن تروریسم تکفیری به بیروت شد.

 


دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 151418

کل نظرات :7

 • ناشناس

  تاریخ : ۲۷ - خرداد - ۱۳۹۴

  اگر مقاوت لبنان نبود.
  اگر مقاوت ایران نبود
  اگر مقاوت اسرایل نبود
  اگر مقاوت داعش نبود
  اگر مقاومت نبود اصلان جنگ نبود.

  اینجور بهتره حالا؟!!!!!!!!! با این تیتر خبرتون


  پاسخ

  • ایرانی

   تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   پس چی بود؟؟تجزیه وتکه تکه شدن کشورهای منطقه و تبدیل همه کشورهای منطقه به کشوری مانند تایلند برای بهره برداری صهیونیستها و غربیها


   پاسخ

  • سعيى

   تاریخ : ۲۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   اگر مقاومت ایران نبود ۸ سال دفاع نبود
   اگر ۸ سال مقاوت نبود الان ایران نبود و معلوم نبود ناموس تو و من در کدوم بازارا به فروش میره.
   مواظب حرفامون باشیم. تک تکمون باید عضو مقاومت باشیم


   پاسخ

  • امین

   تاریخ : ۱۲ - تیر - ۱۳۹۴

   اگر مقاومت اسلامی ما نبود اول ناموس تو دست بعثی ها تو زمان جنگ میرفت مملکتت هم نوکر آمریکا مثل این ترکیه دجال مسلک میشد پیش خدات هم رو سیاه بودی(الانم هستی)۷۰ سال بیشتر زنده نیتی از خدا خجالت بکش که دوست دشمن متفق القول هستند که ایران فریاد رس مظلومان ملت های اسلامیه, کمتر خزعبلات زسانه های دجال رو ببین


   پاسخ

 • erfan _113

  تاریخ : ۲۷ - خرداد - ۱۳۹۴

  انشاالله پیروزی علیه این گروهک وحشی نزدیک است


  پاسخ

 • sorna

  تاریخ : ۲۷ - خرداد - ۱۳۹۴

  بزرگترین دشمن داعش والنصر اگاهی مردم عادی از جنایتها و طرز فکر انهاست ان موقع مردم قدر مقاومت را می دانند کروهی که از خود انها شکل گرفته وهدفی بجز دفاع از مردم مظلوم ندارد اگاهی باعث می شود از جان ودل پشتیبان مقاومت باشند


  پاسخ

 • پوریا

  تاریخ : ۱۳ - مرداد - ۱۳۹۴

  اگر این مقاومت ها نبودند مردم منطقه باید مثل گوسفند در مقابل ارباب ظالمی مثل داعش و آمریکا و … کشته میشدند یا فروخته میشدند یا …


  پاسخ

ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو