کد خبر: 18205

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۲

حمله شبه نظامیان کُرد به روستاهای عرب نشین کوبانی

خبرگزاری آناتولی ترکیه از اقدام یگان‌های شبه نظامی کرد در حمله به بیش از ۷۵ روستای عرب‌نشین در اطراف عین العرب (کوبانی) سوریه و کوچ اجباری ساکنان عرب این منطقه خبر داد. این خبرگزاری ترکیه به نقل از منابع محلی گزارش داد: یگان های مدافع خلق کرد، غیرنظامیان عرب را به کوچ اجباری از روستاهای […]

خبرگزاری آناتولی ترکیه از اقدام یگان‌های شبه نظامی کرد در حمله به بیش از ۷۵ روستای عرب‌نشین در اطراف عین العرب (کوبانی) سوریه و کوچ اجباری ساکنان عرب این منطقه خبر داد.

نیروهای پیشمرگه در عین العرب

نیروهای پیشمرگه در عین العرب (کوبانی) – آرشیوی

این خبرگزاری ترکیه به نقل از منابع محلی گزارش داد: یگان های مدافع خلق کرد، غیرنظامیان عرب را به کوچ اجباری از روستاهای واقع در اطراف عین العرب (کوبانی) واقع در جنوب شرقی استان حلب سوریه وادار کردند. این اقدام پس از موجی از بازداشت ها، منفجر کردن خانه ها، سوزاندن درختان و محصولات کشاورزی آنها در هفته گذشته صورت گرفت.

“محمود کرعو” فعال رسانه ای کرد به آناتولی گفت: بیش از ۷۵ روستا در اطراف عین العرب با وجود دوری از منطقه درگیری با داعش، در معرض سوزاندن درختان و محصولا کشاورزی قرار گرفته است.
کرعور افزود: یگان های مدافع خلق کرد بیش از ۹۰ هزار درخت و ۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی گندم و جو را به بهانه رهایی از بقایای مین های کاشته شده تروریست های داعش در منطقه به آتش کشیدند.

در همین حال، این یگان ها غیرنظامیان عرب ساکن نوار غربی رود فرات را نیز مجبور به کوچ اجباری کرده و ظهر پنجشنبه بدون هیچ توضیحی، دهها منزل مسکونی را در روستای تل احمر سوزاندند.
“محمد محسن” فعال رسانه ای در ریف عین العرب، منفجرکردن خانه ها، ادامه بازداشت غیرنظامیان و تحمیل سربازی اجباری را علتی بر تلاش کردها برای تغییر دموگرافیک منطقه پس از شکست طرح پیشین خود برای کوچاندن ساکنان این روستاها دانست.
وی گفت: اهالی روستاهای عربی از نیروهای نظامی، سازمان های حقوقی و بین المللی درخواست کمک کرده اند تا از تجاوزات شبه نظامیان کرد ضد ساکنان عرب در ریف عین العرب جلوگیری کنند.


دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 151674

کل نظرات :139

 • لر

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  این کردا هم دیگه شورشو در آوردن


  پاسخ

 • کوردستان

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  همین مردمی که به دروغ میگن کوردها دارن اونارو بیرون میکنن موقع ورود داعش به مردم کورد هم روستایی شون که عمری با هم مسالمت آمیز زندگی کرده بودن خیانت کردن و بجایه حمایت از هم شهری هاشون با داعش تو کشتن شون همکاری کردن حالام دارن مظلوم نمایی میکنن ، خیلی از آواره گان کورد موقع حمله داعش به کوبانی میگفتن همسایه هایه عربی که بیش از ۵۰ سال با هم دوست بودن وقتی داعش به روستاهاشون یا شهراشون اومدن بجایه کمک به فراری دادن کوردها اونارو میگرفتن و تحویل داعش میدادن که خودشیرینی کنن که داعش بهشون کاری نداشته باشه ، اگه شما خودتون بودید با همچین کسایی زندگی میکردید


  پاسخ

  • neo nazi

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   باشه به خیالمون درست گفتی الان دیگه این کردا ی اون منطقه دارن نقش داعشو بازی میکنن اونجا همش هم برای این هست که میگن ما کشور میخوایم و اینا و بعدآ دست رو کرمانشاهو کردستان میزارن و ساکنان اونجارو میندازن بیرون که غیر کردن………. اگر یه وقتی این کردا بخوان بر علیه دولت عراق و سوریه کاری بکنن حکمشون با داعش یکه و نباید به هیچ کدوم رحمی کرد….


   پاسخ

   • گل رز

    تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

    لطفا شعار نده!
    اگه یه روز دوستت پشتت رو خالی کنه یا حتی یه نامردی کوچیکم بکنه اسمشو میاری؟؟ مطمئنا نه!
    همسایه از خواهر برادر هم نزدیکتره، وقتی اینجوری همسایه شو بفروشه دیگه حرفی نمی مونه، یکم غیرت و شجاعت خوب چیزیه که مطمئنا هرکسی نداره
    حق هم نداری با یه مسلئه تمام زحمتهای دختر و پسر های کوبانی رو زیر سوال ببری.


    پاسخ

   • کرد خراسان

    تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

    عزیزم .مگه حکومت سوریه و عراق معصوم اند که هرکی ضدشون باشه با داعشه؟بعدش عزیز جان بهتره بری یکم تحقیق کنی که حکومت سوریه چه بلایی سر کردها آورد اونهارو از کشور بیرون کرد و خیلی کارهای دیگه.


    پاسخ

   • ادم

    تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

    برو بابا جمع کن افکار هیتلریتو


    پاسخ

  • کر بختیاری

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   اگه مطمئنن که این عربا همشون همدست و همفکر داعش هستن کار درستی میکنن چون داعش میتونه بازم در پوشش اینا خرابکاریاشو تکرار کنه … ولی اگه فقط بعضیاشون که مشکل روانی و اعتقادی دارن همدست داعشیان و نه همشون باید اونا رو جدا و مجازات کنن نه اینکه مثل داعشیا رفتار کنن و همه رو آواره کنن بدلیل اینکه توانایی کنترل چندتا روستای کوچیک رو ندارن
   در هر حال اینطور که بوش میاد حضرات دارن مرزاشونو پاکسازی میکنن تا در آینده نزدیک برای پیاده کردن استراتژی هاشون در خصوص کشوری جدید مشکل کمتری داشته باشن … که اونم خرجش یه قفا بیشتر نیست


   پاسخ

  • ج . ا

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   جناب کوردستان
   بدبختی جنگ سوریه و بحران عراق زیر سر کردهای عراق و سوریه هستش.
   اول جنگ سوریه کردها سوری هوا به سرشون زد و شروع کردن با ارتش مخالفت کردن در نتیجه بحران سوریه رو شدت بخشیدند در عراق هم همین.
   جناب کردهای عراق با داعش توی پشت پرده رفتن مذاکره و قرار بستن که داعش تو عراق پیشروی کنه و کردها هم جلوی داعشی ها قرار نگیرن(این حرف من نیست،اسنادی که تو همون اول حمله داعش به عراق فاش شده اینو می گه)
   و داعش هم طرف کردستان حمله نکنه که بعدشم داعش طرف کردستان حمله کرد و کردها رو کرد و وقتی کردا دیدن داعش می کشه و داره میاد کرد هرو قلع و قمع کنه تازه اونم با حمایت آمریکا و متحداش تونستن عقب برونه اگه کمک اونا و البته ایران نبود که الان کردستان عراق ریخته بود تو کردستان ایران .
   امریکایی ها بدتر به جای کمک به ارتش و نیروهای مردمی غیر کرد. به کمک کرد.
   خون تمام بی گناه هایی که توی عراق و سوریه ریخته شد یه قسمت گردن کرد های عراق و سوریه هست


   پاسخ

 • kaveh

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  دستشون درد نکنه،این خائن های پست بودن که داعش رو حمایت میکردن به ضد کوردها.


  پاسخ

  • سربازه حضرت علی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   کرد ها سوریه هم پیمانان جبهه انصره ارتش ازاد جبهه انقلابین احرار شما ودیگر گروه های تروریستی و دشمن ارتش سوریه وشیعان هستند فقط با داعش دشمنند پس از کردها حمایت نکنید کردها و دیگر گروه های تروریستی فرقی باهم ندارند چقدر به شیعیان الزهرا ونبیل درحلب حمله کردند و ظلم بهشون کردند
   باید از کردها بیشتر از داعش ترسید وجدی ترشون گرفت چون رویای عمارت وامپراطوری اشوری در سرشان هست فقط با این تفاوت که الان از اهل سنت هستند


   پاسخ

   • کرد خراسان

    تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

    سرباز حضرت علی . منم شیعه هستم ولی تو با نام حضرت علی داری توهین می کنی و بین اهل سنت و تشیع اختلاف افکنی می کنی و مطمئنا این حرف حضرت علی نیست.


    پاسخ

  • راضی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   کردها مردمان مهمان نواز با غیرت هستن و همیشه ابرقدرتها خواستند با تحریک آنها بر علیه حکومت مرکزی به اهداف استثماری خود برسند و رژیم ترکیه هم همیشه بر علیه کردها اقدامات ضد انسانی زیادی انجام داده و در کوبانی حمایت نکردن از مردم بی دفاع کوبانی خود نشان گر این مسئله بود ولی کردهای ایران با اتحاد و تعصب و عرق ملی خود از این آزمون سربلند در آمدند و علیرغم اختلافات جزئی با حکومت در مقابل دشمن مشترک(داعش) دست به دست هم دادند و در کردستان عراق جواب دندان شکن به داعش و حامیانش دادند
   زنده باد ایرانی
   پاینده باد ایران
   درود بر رهبر
   درود بر هر کردی که در مقابل داعش صف آرایی کرده و اجازه تفرقه به داعشیان و حامیانش نمیدهد


   پاسخ

 • neo nazi

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  کردایی که مردمو از خونه و کاشونه بیرون میکنن دقیقآ عین داعشن و جالبیش اینجاست که با ارتش ازاد هم متحد شدند کردای اون ناحیه …………


  پاسخ

 • حسن

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  خباثت و جنایت و ظلم از هر گروه و طایفه ای زشت است


  پاسخ

  • کوچبار

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   کوردها مظلومین واقعی هستن ، مظلومینی که همیشه تنها موندن اونا با شهروندهای عادی کاری ندارن


   پاسخ

   • سربازه حضرت علی

    تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

    کوردهایی که با اسراییل رابطه دارند و شریک با دیگر گروه های تروریستی مثل انصره هستند مظلومند


    پاسخ

    • کرد خراسان

     تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

     اولا کردها با امریکا رابطه دارن ولی با اسراییل نه. دوما میان با جبهه نصر که باهم جنگ دارن شریک میشن . سوما مظلوم های واقعی مردم شنگال اند مردم کوبانی اند که هیچکس ازشون حمایت نمیکنه که هیچ بلکه خبرهای اون دوشهر رو مثل الرمادی و تکریت و … نمیگن و وقتی هم نام می برن میگن عین العرب .


     پاسخ

 • کرماشان

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  چخ خبرگزاری راستگویی هم خبر رو منتشر کرده!!؟؟خبرگزاری ترکیه حامی اصلی داعش و تروریست ها و بدتر از همه کشوری که سابقه ی صدها سال جنایت و نسل کشی علیه کردها رو داشته و دشمن قسم خورده ی ملت کرد آریاییه.


  پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   من از شما اریایی ترم وابدا از تکه تکه شدن ایران بست کردها خوشحال نیستم پس اینقدر اریایی اریایی نکن


   پاسخ

 • کرماشان

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  از مدیریت محترم سایت انتقاد دارم که در حال تخریب چهره ی ملت مظلوم کرد هستش.آیا غیر از اینه که ملت کرد از نژاد اصیل ایرانی و آریاییه.به قول زنده یاد ملا مصطفی بارزانی هر جا که کرد باشه اونجا ایرانه.تو تبلیغات و تابلوهای تمامی گروه های ملی گرای کرد در سراسر جهان تابلوهای زرتشت پیامبر ایران باستان و اهورامزدا دیده میشه که نشان از ایرانی بودن این ملت بزرگ و رنج کشیده داره.در ضمن در مورد خبر هم باید بگم که هیچ خبرگزاری معتبر و بیطرفی این خبر رو منتشر نکرده و فقط دشمن دیرینه ی کردها یعنی رژیم ترکیه این اخبار دروغ رو منتشر کرده.


  پاسخ

  • سربازه حضرت علی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   خوابی داداش ملت کرد در رویای امپراطوری اشور به سر میبره و خط هاشو از امریکا اسراییل میگیره و با نظام اسد میجنگه بخاطر این که اونها علوی هستند


   پاسخ

   • رضا

    تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۳۹۴

    اسم سربازه حضرت علی را بر خود نگذار که بعید می دانم وجه اشتراکی بین افراد مورد تایید حضرت علی و تو وجود داشته باشه
    از سایت می خواهم کسانی که خود را به نوعی به اهل بیت پیامبر انتساب می کنند و حرفهای بی پایه و منطق و پر از مزخرفات می زنند تایید نکند


    پاسخ

  • ادم

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   راست میگه مدیریت شما ؟؟؟؟


   پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   شیعه ها مظلوم تر هستند که در تضعیف وتوهین و بی عرضه وظالم نشان دادن انها از هیچ کاری دریغ نمیکنید..کجا مانند پاکستان هر ۲۰ روز یک اتوبوس حامل شیعیان را به اتش میکشند ..کجا هزاران تن بمب بر سر انها مانند مردم یمن میریزند..امدی اینجا از چه مظلومیتی دفاع کنی ..میخواهی همه بنشینیم وبرای ساز جداکانه کردها وبی اعتنایی به سرنوشت بقیه وبرای اقای بارزانی هورا بکشیم..لعنت به ترکیه ..اما از شما مظلوم تر هم وجود دارد که شما نمیبینیدو یا نمیخواهید ببینید……اما من به جد فرهنگ وانچه که حضرتعالی اشاره کردید را دوست دارم ..الا این ساز جداگانه انها وتفاوت قایل نشدن بین (ایرانیان وعثمانی های سفاک)و بین( اعراب سنی واعراب شیعه)


   پاسخ

   • گل رز

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    قرار نیست بگیم کی مظلوم تر از اون یکیه
    این سایت برای اینه که به فکر کسایی باشیم که تو دست داعشن نه اینکه به جون هم بیوفتیم!!
    واقعا همه مون یادمون رفته که چی میخواستیم بگیم!
    ما الان اگه داریم بحث میکنیم همش بخاطر کسایی هست که بین ما تفرقه انداختن، بهتر نیست از این نادانی و تبعیت از اونا بیایم بیرون و منطقی تر و بیطرف حرف بزنیم؟

    بچه ها بس نیست؟؟؟؟


    پاسخ

   • امیر حسین

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    جواب دی ان ای تو بیار تا باور کنم
    الان دقیقا مشکل تو با کرد چیه؟


    پاسخ

   • کرد خراسان

    تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

    بله شما کاملا درست میگید.ولی آدم باید یکم از خودش جنم داشته باشه .نمیشه که هر بیست روز یه اتوبوس شیعه رو آتیش بزنن اونها هم هیچکاری نکنن و منتظر باشن تا بیست روز بعد . یا مردم فلسطین بله مظلوم اند ولی بی عرضگی از خودشونه .اگه اسراییل رو یکم هل بدن میفته تو دریا .امام خمینی گفت اگه هرکس یه سطل اب بریزه اسراییل رو اب میبره.ولی خودشون اسراییل رو دوست دارن هیچ اقدامی نمی کنن بعد ما باید چکار کنیم؟


    پاسخ

  • من

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   کاش حداقل توی یه خط بتونی این “نژاد “اصیل” آریایی” رو تعریف کنی! چه جهالت هایی!


   پاسخ

  • ج . ا

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   من می گم به جای مدیریت
   بدبختی این جاییه که شما بدتر دارید مردم رو زجر می دید ما با کرد بودن شما مشکل نداریم ولی فقط این که به قول شما ملت مظلوم کرد از مظلومیتشون درس نگرفته و تا این که یه کم زور گرفت شروع کردن به زور گویی .
   در ضمن موقعی تو افغانستان هم شیعیان رو قلع و قمع می کرد هیچ خبر گزاری بی طرف و رسمی و غیر رسمی هیچ حرفی نزد و خبر منتشر نکرد


   پاسخ

  • علی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   سیس ساکت باش که مظلومیتت خراب میشه !!!!!


   پاسخ

 • منصور

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  متاسفانه برخی از کردها تمایلات نژاد پرستانه دارن در طول تاریخ گاهی دیده می شه که کردها تلاش زیادی برای استقلال کردن که بی نتیجه بوده شاید با توجه به وضع موجود در عراق وسوریه بهترین فرصت رو داشته باشن تا به استقلال برسن


  پاسخ

  • منال کرماشان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   به اندازه رژیم بعث نژاد پرست نیستن که هویت ملی و شناسنامه آنها را محو کنه


   پاسخ

 • شایان

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  کاش کشورهای مسلمون جلوی این کار پیشمرگه ها رو بگیرن و اون مناطقی که پیشمرگه ها توش هستن رو بمبارون کنن، مردم سوریه خیلی ظلم دیدن به خدا


  پاسخ

  • محمدباقر

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   تخته گاز نرو داداش اگه قرار بر بمباران باشه باید ترکیه و عربستان رو بمباران کرد
   خبرم که هنور صحتش مورد تایید نیست باید خبر رسمی و کامل رو از منابع معتبر رو بشنویم
   همچین کاری از کوردها بعیده
   امیدوارم فتنه دیگری در راه نباشه همینطوریشم اوضاع خیلی داغونه


   پاسخ

  • ماد

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   شما برو با اسراییل بجنگ .کشورهای مسلمان با اسراییل هستن نه با ایران .مصر ترکیه عربستان پاکستان بنظر شما طرفدار دشمن ایران یا دوست ایران ؟ اگه همین کردها نبودن وضع از این بدتر بود


   پاسخ

   • ماد

    تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

    شما برو با اسراییل بجنگ .کشورهای مسلمان با اسراییل هستن نه با ایران .مصر ترکیه عربستان پاکستان بنظر شما دشمن ایران هستن یا دوست ایران ؟ اگه همین کردها نبودن وضع از این بدتر بو


    پاسخ

  • سجاد

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   شایان جان دقت کن گروه های کرد با هم متفاوت هستند در ایدئولوژی و هدف و همچنین اینکه خبرو خبرگزاری ترکیه گفته که دنبال دشمنی هست… بصیرت بصیرت بصیرت


   پاسخ

  • منال کرماشان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   به اندازه رژیم بعث نژاد پرست نیستن که هویت ملی و شناسنامه آنها را محو کنه


   پاسخ

   • ناشناس

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    و نه به اندازه بعثی های سابق در داعش که در اوایل بحران برایشان ذوق زده شده بودید…این شناسنامه کردها در سوریه دروغ بزرگ تو است ای بنال کرماشان خائن مظلوم نما..مگه میشه؟؟تو قرن ۲۱؟؟ تو هرسایتی این چرندیات رو مینویسی؟؟چرا هیچکی بجز تو جز تو این اخبارو نداره؟؟


    پاسخ

  • ادم

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   حالت خوبه شما؟؟؟؟یه سری به دکتر بزن


   پاسخ

  • امیر حسین

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   حالت خوبه کدوم مسلمون؟


   پاسخ

 • بهزاد

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  اخه سیاست صهیونیست همینه اختلاف بین کرد و عرب و اذری و فارس و… میخواد با دست همدیگر نسل خودمون مسلمانان چه شیعه وچه سنی را از رو زمین کم کنه. جهالت تو قرن ۲۱ خیلی از صدر اسلام بیشتره.متاسفم از ماست که بر ماست.


  پاسخ

  • راضی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   انشالله فتنه اسراییل و آمریکا و اروپاییان مسلمان ستیز را با حول و قوه الهی به خودشان باز خواهیم گرداند و این تنها در سایه اتحاد شیعه و سنی و تفکر صحیح و هوشیاری و پرهیز از سطحی نگری محقق خواهد شد.
   ما همگی مسلمانیم اعتقاد به خدا قران و رسول اکرمافتخار ماست واگر هم در بعضی مسائل اختلاف عقیدتی داریم به خودمان ربط دارد و هرگز اجازه نخواهیم داد از این مورد بیگانگان بهربداری کنند


   پاسخ

  • کرد خراسان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   احسنت . ترکها و عربها و کردها و … بالهای اسلام اند که اسلام رو در جهان به پرواز در اوردن


   پاسخ

 • خبات

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  کوردا بی دلیل این کارو نمیکنن هوادار داعش بودنو هیچ ملتی داعش رو در همسایگی خودش نمی پذیره در ضمن به خبرهای ترکیه که دشمن کورد اطمینان نکنید


  پاسخ

  • راضی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   احسنت برادر. ما باید هوشیار باشیم و با عجله اخبار کذب ترکیه یا هر صدای بیگانه را باور نکنیم من خودم شیعه ایرانی هستم و کردها را مردمی مهربان وبا غیرت و محترم میشناسم


   پاسخ

  • کرد خراسان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   بله ترکیه دشمن کردها نیست که نگذاشت کرد های ایران و ترکیه و عراق به داد مظلوم های کوبانی برسند .حتی نگذاشت کردهای خود کوبانی برن برای دفاع .این ها همه دوستی و برادری دیگه .این که به داعش سلاح بدی . همش صلحه صفاست .بفرما زیتون


   پاسخ

 • Average

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  از این جماعت کُرد باید ترسید. اصلا نمیشه بهشون ذره ای اعتماد کرد .


  پاسخ

  • کرماشان

   تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

   شما به چه حقی درباره ی ملت مظلوم کرد اینطوری حرف میزنی؟درود بر ملت بزرگ کرد در سراسر جهان چونگه هر جا کرد آریایی زندگی کنه اونجا خاک ایرانه.اینو تاریخ شهادت میده .


   پاسخ

  • محمد

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   داداش تو به ترکیه و عربستان اعتماد کن … افرین .

   حواستون باشه کیا اخبارو نوشتن.


   پاسخ

   • ناشناس

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    نه اتفاقا ترکیه وعربستان دو ضلع دیکر توطئه علیه ایرانیان واریاییان یعنی پانترکیسم وپانعربیسم هستند وشما با پانکردیسمتان (ضلع سوم ).تیشه به ریشه اریاییان وایرانیت خواهید زد…پس(((ایران)))چه میشود؟؟


    پاسخ

    • گل رز

     تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

     بی زحمت کم از این کلمه های پان اختراع کنین !
     توجه: همه ی ما هم ایرانی هستیم


     پاسخ

  • کاکا

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   متاسفم برای کسانی که این خبر رو واقعیت میدونن .
   اما باید گفت که همین عربهای اون مناطق هستند که به راحتی شهرها و روستاهای خودشون رو تقدیم داعش میکنن در شنگال زمانی که داعش حمله کرد همین عربهای همسایه مردم کرد که حتی بعضی های دیوار به دیوار همسایه بودند به مردم کرد شنگال رحم نکردند خانه هاشون رو غارت کردند به بردگی بردند

   کمی واقع بین باشید


   پاسخ

  • كوردوان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   پس به ترک و عرب باید اعتماد کرد متوسط غیر آریایی


   پاسخ

  • Astiac

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   آفرین موافقم


   پاسخ

  • حبیب خدا

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   از همه نوع افراطی باید ترسید اول هم از خبررسانی نادست رسانه های ترکیه ای معاند.


   پاسخ

  • راضی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   اشتباه نکن عزیز کردها مردم مهربانی هستند ولی ابرقدرتها سعی میکنند با وعده وعید آنها را گمراه کنند که انشاالله هرگز به هدف پوچ خود نخواهند رسید
   زنده باد کرد ایرانی زنده باد ایرانی .
   پاینده ایران درود بر رهبر


   پاسخ

  • مهدی

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   چرا تفرقه افکنی. یه خبر که معلوم نیست درسته یا نه را منتشر می کنین بقیه هم خیلی ساده لوحانه شروع می کنن به اظهار نظر. بیش از هزار ساله ما با قومیت های مختلف و مذاهب گوناگون در کنار هم زندگی کردیم تا اینکه سروکله استعمار پیر انگلیس خبیث پیدا شد و این آش شور را برای ما با یک وجب روغن پخت. انگلیسی که همین الان بیش از ۳۰ قومیت درش زندگی می کنه که اگه به حال خود رها بشن همدیگه را تکه پاره می کنن چون سابقه تاریخی خرابی دارن. ولی با تدبیر همه را زیر یک پرچم جمع کردن. ولی چشم دیدن اتحاد کشورهای اسلامی را ندارن. مرتب دارن کشورهای ما را تجزیه می کنن. جوان مسلمان بیدار باش.


   پاسخ

   • گل رز

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    آفرین موافقم واقعا


    پاسخ

  • کرد خراسان

   تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

   بله حق دارین که بگین . این نمک نشناسی شماست . بیشتر مرزهای کشور دست کردهاست وگرنه وقتی اشراری مثل عبدالمالک ریگی و داعش آمدند سر دوستت رو بهت تحویل دادن می فهمی چه تهمتی به کردها زدی .وقتی پیشمرگ ها یکم از مواضعشون که تو کرکوک مرز ایرانه عقب نشینی کنن داعش بیاد مرز متوجه میشی که امنیت تون روالان به کردها مدیونید.


   پاسخ

   • سپهسالار

    تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

    با سلام–متعجبم از این نظرات دوستان …. تقریبا همه اودن احساسی و بدون منطق با خبر برخوردکردند. پس عقل سلیم و وجدان و مسلمانی برای کجاست؟!!
    اولا اینکه کردها مردمان خوب و بزرگی هستند و ایدءولوژی خاص خوشون رو دارند ولی اشتباهات تاریخی هم داشته اند. الان هم اشتباهات تاریخی دارند مثل : اعتماد به امریکا و ارتباط گیری و همکاری گسترده با سرویس های اطلاعاتی آمریکا ،فرانسه،انگلیس،رژیم صهیونیستی و…__ میان کردهای مناطق مختلف تفاوت هایی در طرز تفکر و رفتار وجود داره ولی در کل تفکر رؤیای کشور بزرگ کردی که کشورهای غربی هم به آن دامن زنده اند در تفکرات اغلب مردم کرد این مناطق مشهوده. ایران خیلی به مردم مدافع کرد مخصوصا در عراق کمک کرده ولی با پایان درگیری ها باز هم کردستان عراق منطقه امن گروهکهای ملحد دشمن ایران خواهد بود….گروه هایی که از همان سال های ابتدایی انقلاب سر جوانان همین مملکت رو میبرند و به آن افتخار میکنند (البته این گروهک ها ساخته کشورهای غربی هستن و از طرف اونها پشتیبانی میشن که بر همه این موضوع روشنه و خودشون هم بارها این موضوع رو گفتن) که البته توی ایران این گروهک ها زیاد طرفدار ندارن ولی دارن تبلیغ و رشد میکنن. تقریبا مقر اصلی همشون هم توی کردستان عراق و با اقلیم کردستان رابطه خوبی دارن.اینکه کردهای عراق ابتدا با داعش دست به یکی شده بودن رو همه اطلاع دارن و دستشون رو شد که بعد داعش عهد شکنی کرد. کرد های سوریه هم تا اونجایی که اطلاع دارم یه عده ازشون (بیشترشون)با القاده و جبهه النصره دست به شدن یکی کردن تا از آب گل الود ماهی بگیرند که البته گروهی به اشتباهشون پی بردن و بعد به مردم و ارتش سوریه کمک کردند(در اصل به خودشون کمک کردند در مقابل داعش)—
    به همه پیشنهاد میکنم نظرات احساسی وباغرضورزی و بدون ادله واقعی ندن.
    دیگران رو با یا نظرشون فریب بدن خودشونو چی؟این هم یه جور دروغ و دروغ هم به شدت نهی شده …. حتی اگزر به ضرر خودت و نزدیکانت باشه هم نباید دروغ بگی ….
    _این خبرهم که اینجا اومده فقط به نقل از اون خبرگزاری هست و تایید یا رد نشده که یه عده جوگیر شدن.
    من خودم دوست کرد دارم . یکی از دوستانم کردستان درس خونده وهمیشه از خوبیهاشون میگه ولی خب خاءنین هم بینشون بودن که به این گروهکای تجزیه طلب پیوستن یا عده ازشون به داعش و النصره پیوستن(ضعف عقیدتی و بی اطلاعی دینی و فرهنگی و فرصت طلبی این عده) و در اوایل انقلاب همین ها خیلی ضرر زدند و الانم همینجوره. دردرگیری های سال ۱۳۸۸ و ۱۳۹۰ با پژاک ، بعضی از اهالی که از نیروهای نظامی ایرانی پذیرایی کردن و راهنما بودن بعدا خبرچین و طرفدار پزاک از آب دراومدن…(خبر مستند و تایید شده)
    در آخر بازهم ازتون میخوام همیشه راستگو باشید و خدا رو در نطر بگیرید
    و از طایفه گرایی و نژاد پرستی و اعتماد به بیگانگان دوری کنید
    به امید سر افرازی روز افزون ملت بزرگ ایران و عزیزان کرد ،ترک،فارس،بلوچ،لر و…
    (در آخر اینکه حرفهام همه بر پایه واقعیات در سایت های معتبر و بیطرف خارجی و ایرانی و کرد هارو همخیلی دوست دارم . و مطمعا هستم اگر کردها اگر منطقی باشند و فریب بیگانه هارو نخورن میتونن دشمنای مثل داعش ززود نابود کنن).


    پاسخ

   • Average

    تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

    الان داری ما رو مدیون چی میکنی؟؟؟؟ یعنی ما نمیتونیم از مرزمون دفاع کنیم؟؟؟ از داعش و ریگی میترسونیمون که شماها جلوشون وایسادین؟؟؟ برو خدا شفات بده


    پاسخ

  • ahmad

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   به خبرگزاری ترکیه میشه اعتماد کرد؟


   پاسخ

 • ایرانی

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  این کردها هم تو هیچ خبری کامنت نمیذارن حتی اگر هزاران نفر کشته شده باشند ولی در مقابل اخبار ی صد تا یه غاز از زمین وزمان شروع به دفاع ومظلوم نمایی میکنند..مطمئنم اگر اون اعراب شیعه هم بودند که با کردها تا بحال سرشاخ نشدندبرای خیلی از این کامنت گذاران ناراحت نمیشدند…


  پاسخ

  • گل رز

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   اتفاقا دقیقا برعکس!
   نمیدونم چرا تا یه خبر از کرد میاد همه علیه ش نظر میدن؟ اون همه سنی دارن با داعش می جنگن کسی رفت نظر بده؟ نه !
   پس یه سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران!


   پاسخ

 • آرش

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  خبرگزاری ترکیه قابل اعتماد نیست- اصولا هرجا ملت آریا و انسانهای هموساپین حضوردارند ترکها بشون ظلم میکنن


  پاسخ

 • ماد

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  کرد غیرت داره و جواب ظلمی که بهشون شده رو میده وقتی کردها در سوریه بخاطر اسم کردی شناسنامه بهشون نمیدن وقتی اسم عربی رو شهرشون میذارن انتظار مهربونی نداشته باشید استان کرکوک و دیاله موصل عراق اصالتا کرد هستن اما در زمان صدام با اسکان اعراب به این مناطق آلان این استانها عرب نشین شناخته شده و دیگه جز اقلیم کرد شناخته نشدن . کوبانی ودیگر شهرهای کردنشین سوریه از این مسئله مستثنا نیستن. در ضمن ما کردها مثل غزه فلسطین نیستیم ودر برابر هیچ کس سر خم نمیکنیم. کوچکترین ظلم رو جواب میدم


  پاسخ

  • محسنوند

   تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

   درمورد غزه اجحاف کردی دوست من بارزانی برای محمد رضا پهلوی وامریکا با بعثی ها میجنگیدو اهالی غزه برای بقایشان به رسانه های مغرض ترکیه نیز توجه نکنید آنها یکبار زمانیکه امپراطوری عثمانی را داشتند به اتحاد مسلمین ضربه زدند واکنون نیز نوکری آمریکا را میکنند عزیزان اتحاد تکه تکه شده هرگز اتحادو همدلی و هم میهنی آری همه ایرانیان را دوست داشته باشیم اینها نیز میگذرند


   پاسخ

 • وحید

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  تو سایت نوشتید:
  توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  ولی هر کی به کوردها بی‌ احترامی می‌کنه نظرشو میذارید تو سایت. واقعا که…


  پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   نه شما به همه اقوام توهین کنید الا ارتش ازاد والنصره…واقعا که..


   پاسخ

   • گل رز

    تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

    وجدانا ناشناس یه توهین از یه کرد نشون من بده؟!
    چرا داری نفت روی آتیش میشی؟؟


    پاسخ

 • کرماشان

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۳۹۴

  به قول استاد ناصر رزازی ما کردها عرب نیستیم.ترک هم نیستیم.فارس هم نیستیم.اما ایرانی هستیم.حتی اون کردی که تو سری کانی و کوبانی و قامشلو هستش از لحاظ نژادی و فرهنگی و زبان شناسی ایرانیه.


  پاسخ

 • اذر

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  کرماشان کردها خودشان با رفتارهایی که در پیش گرفته انددر حال تخریب چهره شان هستند نه تنها این رفتار با غیر کردهابلکه در صورت تشکیل کشور کردستان بین خودشان هم ممکن است اتفاق بیافتدتاجزییترین گروها مثل ده بالا و ده پایین.


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  هر کسی به هر شکلی به این داعش کمک کنه از داعش بدتره. بد و خوب هرجا هست ولی در کل
  کردها مرد هستند اگه کسی شک داره یا کرد نیست یا با کردها نبوده.


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  من خودم شیعه ترک هستم. تا قبل از اقدام داعش از ترکیه خوشم می اومد ولی الان ازش نفرت دارم. کردها ایرانی هستن فرقی نمیکنه شیعه یا سنی باشند. اونا آدمای غیوری هستن. حالا می فهمم آنها چرا از ترکیه کثیف نفرت دارند چون ترکیه ای ها اصلا آدم کش هستند.


  پاسخ

  • گل رز

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   مرسی از نظرت
   منم تو شهری زندگی میکنم که شیعه وسنی باهم دارن با خوشی زندگی میکنن
   باور میکنی بین این همه نظر فقط دوسه نفر هستن که دارن تفرقه میندازن و باعث آشوب شدن!!
   خیلی جالبه!
   جالبترش اینجاست دلیل هم میاری باز قبول نمیکنن دیگه همچین آدمایی…….!


   پاسخ

 • حامد

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  چی شد تایه کردی اومد ازخودش دفاع کنه تجزیه طلب شد حالا که طرفدارای داعش و بیرون کرد شد ظالم
  به قول دوستمون خبرگذاری تر فاشیست کز کی تاحالا وحشی داعش صفت مظلوم شدن خجالت بکشید تا دروز مظلومیت کوبانی رارو پیش میکشیدید حالا مظلوم شدن لعنت به شما که پشت ورو ندارید ازداعش بدترید


  پاسخ

 • تور هند

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  این خبر دروغ محض هست .زمانی که داعش می خواست کوبانی رو بگیره این هارو به زور به این منطقه آورد که بافت جمعیتی اونجارو عرب کنه
  کوردها الان حق دارن کسی که برادر و خواهرشون کشته و خونه اشونو گرفته بیرون کنن
  ترکیه همیشه حامی داعش بوده و به نظر من کل اخبارش از رو غرض هست و باید از برادرهای کورد خود در این جنگ نا برابر حمایت کاملی بکنیم چون اگه اون ها نبودن الان همسایه ما داعش بود


  پاسخ

 • ali

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  دولت اردوغان (لعنت الله) دشمن اصلی مسلمانان هست نباید به خبرگزاری ترکیه اعتماد کرد. اصلا از این به بعد باید کالاهای ترکیه رو تحریم کنیم


  پاسخ

  • bahr

   تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۳۹۴

   احسنت ali
   من هم موافقم با شما و با سیاست اقتصاد مقاومتی .
   کالا خارجی سعی فراوان کنیم که نخریم
   به خارج سفر نکنیم . ایران چهار فصل را بگردیم
   مخصوصا به ترکیه و عربستان انگللیس و ..
   حتی به بهانه حج رفتن . حج فعلا حرام است
   این نظرات را به همه سایت ها نشر و پخش کنیم
   نزاریم فامیل و آشنایی به حج و عربستان برود.
   ورزش کنیم رزمی دویدن تیراندازی درس خواندن
   کمک مالی به حلال احمر من با همراه بانک ملت خودم به حساب ۹۹۹۹۹ کمک مالی میکنم
   برای سلامتی رهبر عزیز و رزمندگانی که با داعش و عربستان و ترکیه و قطر و آمریکا و انکلیس و اسراییل می جنگند دعا کنیم
   یعنی هر کاری که از دستمان بر میاد.


   پاسخ

 • محمد

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  همیشه علیه کردها تبلیغات منفی کردن.
  برو داعشو بمباران کن . چرا دلت به حال ملت ظلم دیده سوریه میسوزه ؟ کوردا پس کجایی اند . نکنه منم ایرانی نمیدونید ؟؟؟

  تا همیشه ایرانی هستم .
  اون کردای سوریه هیچ که سوریه ای هستن . ایرانی اند هم وطن . کوردا چکار کردن که تو میترسی بهشون اعتماد کنی ؟ باشه تو به عربستان و ترکیه خائن اعتماد کن .
  این خبرو قبول کنی به دشمن ایران اعتماد کردی …. خبر ترکیه و عربستان و امریکا دروغه در مورد هر ایرانی هر جای دنیااا باشن هموطنامون.
  وطن یعنی عشق به هموطن . دشمن ایران دشمن قسم خورده ست داداش ….


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  دست کردها نمک نداره . اگه با ترکیه و عربستان همدست میشدن و مرز رو برای ارسال کمک نظامی به تروریست ها باز میکردن اون رژیم سوریه همون سال اول از بین میرفت . کردها مثل تمام ملتهای جهان حق تعیین سرنوشت دارن و میتونن کشور مستقل خودشون رو داشته باشن . یه راه هم برای ضد کردها که تو همین نظرات هم وجود دارن هست و اون اینکه همه ما کوردها رو بکشید . همه رو بکشید و سرزمین کردستان رو بین خودتون تقسیم کنین . روند رو به جلو همینه که مستقل بشیم . غیر اینصورت ادامه بازی موش و گربه ست و قتل عام و سرکوب . به نظرم باید همه کردها رو بکشید تا امنیت و تمامیت ارضی تون حفظ بشه . بکشید یا علی . کردها اگه تا ته دستشون رو تو عسل بذارن تو دهن حکومتهای اطرافشون بازم دستشون رو گاز میگیرن چون دستشون نمک نداره . باید همون روزها با تروریست ها یکی میشدن و کشورها رو داغون میکردن تا اینقدر با اعتمادشون سواستفاده نشه .


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  جوانان کورد سوری با داعش و النصره میجنگن تا امنیت خودشون حفظ بشه و امنیت مناطق علوی نشین و شیعه نشین مثل شهرکهای الزهرا و نبا رو حفظ کنن که اگه از حمایتشون دست بکشن النصره پوست سرشون رو میکنه .واقع برای اینهمه نژادپرستی بعضی ایرانی ها متاسفم . نژادپرستی که حاضر نیست کمک صادقانه کردها رو ببینه و باور کنه . کمکی که با ریخته شدن خون کردها همراهه .
  دیدگاه شما فکر کنم دیدگاه همون ژنرال ترکه که گفت یک کرد خوب یک کرد مرده است. ما کوردها که هموطنهایی نژادپرست داریم که تا دمار از روزگارشون درنیاد ما رو نمیبینن .


  پاسخ

 • korosh

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  اولا اینو خ برگذاری ترکیه برای تخریب چهره کردها نوشته دوما این اغایونی که بر علیه کردها میگن دیگه فرقی با داش نمیکنن.کردها تو سوریه دارن بخاطر اب وخاکشون بااین اشقالا میجنگن . ایرانی اصیل و پاک برای کردها دعا میکنه


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  هموطن هایی داریم که کمک علنی نظامی ترکیه به داعش و النصره رو میبینن اما نمیخوان ترکیه رو بعنوان دولتی تروریستی قبول کنن چون نمیخوان ببینن . بقول آیات قرآن چشم دارند اما نمیبینند و گوش دارند اما نمیشنوند . اما کردها رو تروریست میشناسن . شمایی که حاضر نیستین به اندازه سر سوزنی حقوق کوردها رو به رسمیت بشناسید و تحمل داشتن حکومتی فدرال یا خودمختار رو دور از کشورتون ندارین انتظار دارین با شما برادر باشیم؟؟؟؟ بخدا هرگز برادر کسانی نیستیم که ما را تنها به چشم تهدید میبینن . همینطور با این دیدگاه به پیش برید روزی پشیمان میشین و اون روز انتظار نداشته باشین خود را با شما یکی بدانیم .
  آفرین بر شما حامیان عدالت و حقیقت . آفرین بر شما حقیقت بینان که میخواهید با تهدید کنندگانتان در یک کشور زندگی کنین .


  پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   کشوری دور وبی ازار؟؟وهمپیمان بااسراییل؟؟چقدر قشنگ حرف میزنی


   پاسخ

 • نادر

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  بچه ها زود قضاوت نکنید.این خبر معلوم نیست درست باشه.آدمهای خوب همیشه خوبند.فرقی نمی کنه کرد یا عرب .اصلا خوب بودن و یا بد بودن ربطی به ملیت ،مذهب و یا نژاد نداره .آدمها فقط به دو دسته تقسیم میشن.خوب یا بد. اون هم به ژنتیک آدمها بستگی داره.و آدم خوب هم کسی هست که به حق خودش راضیه و به مال و ناموس مردم نظر نداره.من یه ترک هستم .همه بچه های کرد عرب مسیحی یهودی و همه آدمهای خوب دیگر رو دوست دارم و مخلص همه شان هستم


  پاسخ

  • گل رز

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   مرسی برای توصیف واقعیت، اصل هم همینه


   پاسخ

 • AbdulMahdi

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  این آقایون اکثرا آدمهای غیر قابل اعتمادی هستند و سر بزنگاه ها میکنن و جا خالی میکنن
  به هیچ قویم جز خودشون و تفکرات خودشون اهمیتی نمیدن
  الانم که با داعش درگیر هستن به خاطر جان و منافعشونه وگرنه به خاطر همسایه ها و ….. اینا نیست


  پاسخ

  • کرد خراسان

   تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

   دوست من .کی برای اونا دل می سوزونه که اونها برن براشون بجنگن. نفت اقلیم کردستان رو می فروشند و بودجه شون رو کامل نمیدن چه انتظاراتی داری؟


   پاسخ

  • Average

   تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

   لایــــــــــک 🙂 🙂 😉 دقیقا همینه که اشاره کردی…


   پاسخ

 • رها

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  خدایش عجب دنیایی داریم ما، من نه بعنوان یه کرد بلکه به عنوان یک فارس اینو میگم، بزرگترین حقارتهای تاریخ بشریت در خاورمیانه علیه کردها بوده و از کسی صدایی در نیومده و الان که تروریست دنیارو گرفته باز این نسل اصیل هستش که داره از شرف انسانیت دفاع میکنه و از حرفای دوستان ایرانی خودم تعجب دارن که باز دارن از اعرابی که موقع ورود به الرمادی پایکوبی کردند و حامی داعش در منطقه هستند دفاع میکنند، به نظر شخص خودم اگر استقلال هم میخوان در سوریه و عراق حقشونه و نوش جونشون اصلا کدوم عراق؟ کدوم سوریه؟ این دوتا دولت که فقط پایتختشون مونده و پس بهتره خود کردها سرنوشت خودشونو رقم بزنن و در انتظار دولتهایی نباشن که شلوار خودشونو نمیتونن بالا بکشن و در کل زنده باد ایرانم که دولت مردایی آگاه داره و حامی اصلی کردها در منطقه هستش و مطمئن باشید کشور کردی وجود خواهد داشت و یکی از محورهای مقاومت برای ایرانم خواهد بود، زنده باد رهبرم که با وجود شما طرفدارای داعش در ایران این کشتیو به خوبی هدایت میکنه و از سایت هم انتقادی دارم که نباید این خبرهای سایتهای ترکیه که حامی اصلی داعش هستش رو منتشر میکنه!!


  پاسخ

 • کریم

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  ریشه این فساد در سرسپرده و مزدور امریکا و اسرائیل است


  پاسخ

 • ادم

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  در حال حاضر پاکسازی اطراف کوبانی بهترین کاری بود که میشه کرد.خسته نباشن الله یارشان.


  پاسخ

 • حامد

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  این کردها موقعی که داعش داشت جون میگرفت به کمک مردم عراق و ارتش نرفتند فقط وایسادن تماشا زهی خیال باطل فک میکردن داعش باهاشون کاری نداره، ولی دیدیم که خیلی کار داره


  پاسخ

 • حبیب خدا

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  آخه برادر من آدم توی این وضعیت منطقه که ترکیه با کردها، با دولت سوریه و با ایران و همه مشکل دارد، خبری از منبع ترکیه اس باید بیاره منتشر کنه. خوب این مشخصه دروغ میگه. خدا را شکر در این دوره دیگه همه خوانندگان هوشیارند و نظراتشون نشون میده که واقعیت را می شناسند. ضمنا از سایت خوبتون تشکر میکنم. هرروز حداقل یکبار میبینم.


  پاسخ

 • رسول

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  خُب میبینم که باز هم ایران نقشَش داره بزرگ میشه .


  پاسخ

 • یاشاسین ایران

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  من قبل این هم شنیده بودم هرجایی که آزادمیکنن میگن مال ماست امیدوارم که دروغ باشه وگرنه خداخودش هدایت بکنه چون هرکسی وهرقومی نسل کشی بکنه آخرش به زمین گرم میخوره این یه قانون هستش


  پاسخ

 • ایلامی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  کرد سالم ترین و آرام ترین مردمان بوده اند ولی زیر بار زور هیچکس هم نمیرند . اگر هم این کار را میکنند مطمئما حق دارن چون فاجعه حمله دوباره داعش به کوبانی با کمک ترکیه نمیخان تکرار بشه . همه دنیا دیدن تنها ملتی که از پس کفتارهای داعش بر آمد و پوزه آنها به خاک مالید دختران و پسران کرد بودند . دنیا باید شجاعت از کرد یاد بگیرد .


  پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   بخدا ما هم میدانیم ..اما دوست نداریم ((ایران عزیزمان)) تکه پاره شود


   پاسخ

 • ایرانی

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  اون بابایی که میگه بمب بارون کنند !!!
  چند سالته تو ؟!!! انگار آتاری و پی اس تو زیاد بازی کردی
  اون مغز و سر فاسد تو هست که باید بمب باران بشه” یکم مراقب حرف زدنت باش


  پاسخ

  • مرتضی

   تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

   برو عامو جووون، در حدی نیستید که بخواید باما درگیر بشید


   پاسخ

 • صالح

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  کردها اساساً مردمی دل رحم و خونگرمند، تا خیانت و خشونت نبینند خشونت پیشه نمیکنند، اگر چنین ظلمی شده حتماً توسط گروهی یاغی و سبک عقل انجام شده که در بین هر ملیتی پیدا میشوند.


  پاسخ

 • مهدی

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  عجب شیر تو شیری شده در واقع ما همه انسانیم که عقیده و قومیت بینمون جدایی انداخته به نظرم انسانیت از همه بالاتره


  پاسخ

 • عاشق نصرالله

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  ولی اگه خدایش بخوای قضاوت کنیم این کرد ها هم در هر کشور چه ایران چه ترکیه چه عراق چه کجا کجا هستند هیچ وقت یه جا نشستن یه روز خود مختاری خواستن یه روز آزادی حالا کاری نداریم زمان جنگ ایران عراق کردها عراق یا حالا کرد های خودمون ضربه ای بزرگی به ایران هم زدن برادر ها وبعضی هاشون هم خدایش از جان گذشتگی کردن با سیاست پدر مادر نداره خدا بیشتر عالمه


  پاسخ

 • سامی سنندجی

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  سلام
  اگه ما کردا نبودیم که الان داعش سوریه و عراقو گرفته بود.همون اقایی که میگی نباید به کردا اعتماد کرد اگه زمانی داعش به تهران حمله کنه با اون پسرای ابرو گرفته و شکم گنده سوسول باید از کوبانی دختر بیارید که ازمرداتون مقابل داعش دفاع کنه.تا زمانی که ایران باشه ما کردا از ایران دفاع میکنیم


  پاسخ

  • ali

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   احسن.


   پاسخ

  • کاوه

   تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

   دوست عزیز بازیچه دست تفرقه انداز ها نشید.نیاز به پاسخ گوئی به هر کسی نیست.تاریخ نشون داده چه در تهران چه در کردستان و چه در آذربایجان و فارس و خوزستان و کرمان و بوشهر و یزد و اصفهان انسان های شجاع و قابل احترام وجود دارن.اینا جو گیر شدن دارن شعار می دن.همبستگی مهمه تا بلائی که بروز سوریه و عراق اومد به سر کشور ما نیاد.زنده باد اگاهی و انسانیت و ایران.


   پاسخ

  • مهدی

   تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۳۹۴

   برادر طوری میگی ،اگه کردها نبودند داعش عراق و سوریه میگرفت، انگار نگرفته


   پاسخ

  • Average

   تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

   :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-) شما نگران حمله به تهران و پسراش نباش. مرد بودن به لاف زدن و سیبیل گذاشتن نیس اخوی 😉 جز ادعای مرد بودن دیگه چی دارین؟؟؟ رویِ هرچی زن رو سفید کردین بعضیاتون 😉


   پاسخ

 • هایک ویژن

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  کردها انسانهای شجاع و وطن دوست هستند نژاد پرستانه رفتار نکنیم اخبار ممکن است جهت اختلاف افکنی باشد


  پاسخ

 • ايراني1

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  استفاده از این نوع الفاظ که هر قومیتی بخواد به دیگران نسبت بدی را بدهد دقیقا خواسته غربی ها وصهیونیست ها است اینجاست که تمام مسلمانان از هر نژاد وقومی باید به اتحاد وحمایت از هم فکر کند. فارس، کرد، لر، ترک، عرب و شیعه وسنی اگر واقعا مسمان باشند باید دستور اسلام وپیامبر گرامی را گوش دهند وعمل کنند همانطور که در زمان جنگ تحمیلی همه در کنار هم با بعثیها و هم پیمانان غربیشون جنگیدیم و از همه اقوام هم برای این آب وخاک شهید شدند .الان هم کل اسلام در تمام سرزمینهای اسلام را هدف قرار دادند وکل مسلمانان موظفند دفاع کنند وگرنه داعش وامثالهم اصلاً مسلمان نیستند


  پاسخ

  • گل رز

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   خیلی خوب گفتی، مـــــرسی


   پاسخ

 • ايراني1

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  پیروزی با حق وسپاه خدا است


  پاسخ

 • شایان

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  ایشالا وقتی که سردار داعش رو نابود کرد اونوقت باید بره یه حالی هم به این پیشمرگه ها بده


  پاسخ

  • گل رز

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   سردار خیلی انسان آگاهی هست مطمئن باش که مثل امثال تو فکر نمیکنه


   پاسخ

  • ادم

   تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

   ..یکم نمک شناس باشین.امام راحل(ره) دستور دادند که حساب مرد کرد را از ضد انقلاب باید جدا کرد، گفت: امام راحل(ره) فرمودند که جوانان برای خدمت به منطقه کردستان بروند زیرا خدمت در این منطقه اجر مضاعف دارد و براین اساس کارها و اقدامات بزرگی در کردستان به‌وقوع پیوست…اولین کسیکه سردارت رفت ومیدونست که جاش امنه بین کردها بود.میتونی سرچ کنی عکسشو ببینی.نمک نشناس


   پاسخ

  • منال کرماشان

   تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

   والا سردار دمش گرم باید بیاد یه هیجانی تفرقه انداز مثل تو را اصلاح کنه!!!


   پاسخ

 • گل رز

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۳۹۴

  قرار نیست بگیم کی مظلوم تر از اون یکیه
  این سایت برای اینه که به فکر کسایی باشیم که تو دست داعشن نه اینکه به جون هم بیوفتیم!!
  واقعا همه مون یادمون رفته که چی میخواستیم بگیم!
  ما الان اگه داریم بحث میکنیم همش بخاطر کسایی هست که بین ما تفرقه انداختن، بهتر نیست از این نادانی و تبعیت از اونا بیایم بیرون و منطقی تر و بیطرف حرف بزنیم؟

  بچه ها بس نیست؟؟؟؟


  پاسخ

 • مسلم

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  ترکیه کثیف ترین سیستم تروریسم دولتی رو به وجود اورده دروغ و دروغ و دروغ کسی که تمثال گرگ رو به عنوان جد ترک زبانها معرفی میکنه !!!! ترکیه کمک میکنه تمام شیعیان کشورهای همسایه توسط داعش کشته بشن یکی از روشهای کثیفش پخش اطلاعات دروغه مرگ بر اردوغان و حامیاش اون به دنبال تخریب مرقد مولاست کربال رو میخواد با خم یکسان کنه اینا عثمانین عثمانی!!!! اونا نه ایران نه کرد و نه شیعه رو بر نمیتابن و یه عده احکق هم که احتمالا جیره خور عثمانی هستن از کردها بد میکن و خوشجال میشن داعش رشد کنه


  پاسخ

 • میثم زنجانی

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  من ۱۹ ماه با کوردای ایران و سلیمانیه و در کل عراق رابطه داشتم .کردا سینه سوختن و از این کارا نمیکنن.مگه مگه مشکل از طرف مقابل باشه.البته بد و خوب همه جا هست.ما سرباز بودیم و حتی یک هفته تو سلیمانیه بودیم چه خوبیهایی که من از این قوم ندیدم به عنوانه یه تورک من عاشقه کوردا هستم.هر بژی کورد.


  پاسخ

 • ادمین

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  با سلام خدمت تمامی کاربران گرامی و حسن توجه شما به موضوعات مهم منطقه
  در مورد ارسال دیدگاه خود لطفا بصیرت ، منطق و کمال احترام به مخاطب را مد نظر قرار دهید.
  لازم به ذکر است مطالب منتشر شده و دیدگاه‌های شما توسط سازمان‌های بیگانه و دشمنان جمهوری اسلامی ایران از حوزه خلیج همیشه فارس تا اروپا و آمریکا رصد شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
  به همین دلیل از شما خواهشمندیم جانب اتحاد همدلی و همبستگی ملی را در همه صحنه‌ها در پیش گرفته و موجب کوری چشم دشمنان شوید.
  به امید پیروزی حق بر باطل


  پاسخ

 • خبات

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  ترکیه دواعش رو قوی کرد – ترکیه دشمن کورد و شیعه است و فقط به فکر منافع خودشه به اخبار اونا توجه نکنیید البته باید این سایت اخبار دروغ رو نگذاره- در ضمن چرا بعضیها با یک جرعه فورا حرف دلشون رو میریزن زمین و هر چی بد وبی راه میگن کورد کورده چه در ایران چه در سوریه


  پاسخ

 • ali

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۳۹۴

  تا زمانی که ما از کالاهای ترکیه ای اسفاده می کنیم در واقع پول های درمان داعش رو تقبل می کنیم.


  پاسخ

  • ناشناس

   تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

   اره مبل ترکیه میز ترکیه..استکان ترکیه که متاسفانه من هم زیاد خریدنم از اینها


   پاسخ

 • اذر

  تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

  ادمین عزیز اگر توجه کرده باشی در همین چندتا کامنت که از طرفداران کردها بود انواع توهین افکار فاشیستی وانارشیستی مشهود بود لازمه بگم همین بچه سوسولهای تهران و اصفهان و…دمار از روزگار هر کسی که بخواهد ذره ای از خاک ایران راجدا کند در می اورندوبغیراز کلمات جمهوری اسلامی هر کلمهای قبل از نام مقدس ایران بیاید باطل است.یادمه اوایل درهمین سایت وقتی خبر هایی از مشاهده داعش در مناطق کرد نشین وکارهایشان منتشر میشد عده می امدند ومیگفتند که دروغه وفلان وبهمان اما وقتی مساله جدی شد همانها دم از مظلومیت وکمک خواهی مزدند وحالا پس از یه ارامش نسبی دوباره همان حرفها غافل ازینکه همین ارامش را از ایران دارند.


  پاسخ

 • حسام

  تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

  آدمین عزیز.تشکر از سایت خوبت.ولی خواهشن کامتهای توهین آمیز و نژادپرستیو حذف کن تا باعث اختلاف نشه.توهین به هیچ قوم و ملتی خوب نیست


  پاسخ

 • شایان

  تاریخ : ۱۲ - خرداد - ۱۳۹۴

  دارن واسه خودشون اعلام استقلا میکنن، اونوقت ازشون انتقاد میکنی بهشونم برمیخوره


  پاسخ

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۳۹۴

  جناب مدیریت سایت خبرگزاری شما که کامنت های بنده را چاپ نمیکند ..ایا پس مدافع این دروغ بزرگ هستید که در سوریه کردها توسط دولت علوی از شناسنامه دار بودن محروم شده بودند؟؟اینها دارند دروغ به این بزرگی را علنی میکنند شما چاپ میکنید؟؟اما پاسخ به انها راچاپ نمیکنید؟؟فقط برای اسامی کردی برای انها احتمالا موافقت نمیشده که اینها برای مظلوم نمایی مگیند علوی ها به ما شناسنامه نمیدادند ..وسایت شما کامنت های انها را با دبدبه چاپ میکند ولی دیدگاههای وطن دوستان ایرانی رادر جواب مظلوم نمایی نزاد پرستانه دروغینشان نه…


  پاسخ

 • محسن

  تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  سلام دوستان فکرکنم اگه این لینک روبرین بخونیدمتوجه میشویدکه حقیقت بازهم مثل همیشه درلفافه دروغ قرارداده شده است وکردهای غیورومهربان مظلوم واقع شده اند.
  آخرین-تحولات-میدانی-ریف-حسکه-سوریهhttp://www.daesh.ir


  پاسخ

 • ابو کرار الاهوازی

  تاریخ : ۱۴ - خرداد - ۱۳۹۴

  در حال حاضر که داعش نه به کرد نه به عرب نه به ترکمن و نه به هیچ قومیتی رحم نمی کند بدور از تعصب قومیتی نوک تفنگ را باید به سمت داعشی ها گرفت .


  پاسخ

 • کورد خراسان شمالی

  تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  سلام
  ادم وقتی پیام های بعضی هاتون می بینه نمی دونه گریه کنه یا بخنده که اینجور اشکارا می بینین تفرقه رو بازم دارین بهش دامن می زنین کورد ولر وفارس وبلوچ …همه انسانیم ومسلمان باید با انسانیت برخورد کنیم حالا هر کی انسانیت زیز پا می زاره محکوم


  پاسخ

 • علی

  تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  دوستای عزیز خسته نیاشید
  در رابطه با خبر هیچ کدوم از شما صحت خبر رو نمیتونید تایید کنید.پس زود قضاوت نکنید.
  آمار های داخل خبر از کذب بودن خبر حکایت داره.کندن این حجم درخت کار دو تا سه ماهه و سوزوندن ۲ هزار هکتار. آیا اصلا می تونید تصور کنید این مساحت به این بزرگی رو چطور آتش زدن؟
  بعدم توی این شرایط که مردم خودشون دارن محصول خودشون رو جمع میکنند و اگر هم مین یا بمبی باشه برای مردم مشکل ساز میشه فی نفسه انجام این عمل بیهوده و سبب کاهش مواد غذایی منطقه میشه که خودش یک مشکل استراتژیک برای کرد هاست.یک استراتژیست نظامی هیچوقت نمیاد منطقه ای که میتنه از اون به نفع خودش استفاده کنه رو تخریب کنه.فرماندهی کرد ها هم از این موضوع غافل نیست ومطمئن باشید این عمل در پی عقب نشینی گروه داعش انجام شده تا مردم نتونن محصولاتشونو جمع کنند و این سبب میشه تا مردم وکرد ها از نظر آذوقه مواد غذایی در مضیقه قرار بگیرند.کوچ بخشی از مردم منطقه هم به این امر مربوط میشه چرا که به دلیل کمبود مواد غذایی و ناتوانی برای تولید جدید رو میاورند به کمپ ها و اردوگاه ها که رایگان مواد غذایی در دسترس شون هست.
  دوستان این کار زشتیه که در رابطه با موضوعی بدون تامل فقط خبر شنیده شده رو طوری که دیگران میخواهند ما قبول کنیم، بپذیریم.
  دوستتون دارم همدیگر رو هم دوست داشته باشید


  پاسخ

 • bahr

  تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۳۹۴

  درس بخوانید
  ورزش کنید
  کالای خارجی نخریم
  حج رفتن حرام کنیم
  با هم مهربان و متحد باشیم
  از روشهای کاهش مصرف آب استفاده کنیم
  از روشهای کاهش مصرف برق استفاده کنیم
  از روشهای کاهش مصرف گاز استفاده کنیم
  من دارم مدرک کارشناسی الکترونیک را میگیرم


  پاسخ

 • محسنوند

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۳۹۴

  لطفا عنایت بفرمایید دیدگاه بنده تا کی مورد بررسی قرار میگیرد لطفا چون زمان پیام گذاشته بخودتان زحمت بررسی را روا مدارید شاید هم به مذا…………..


  پاسخ

 • کامران

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۳۹۴

  کردها هر چی باشند به ایران نزدیکترن از این فاشیستهای ترکیه ای که دشمت قسم خورده نژاد اریایی اند خیلی بهتر اند


  پاسخ

 • محسنوند

  تاریخ : ۱۲ - مرداد - ۱۳۹۴

  تمام ایرانیها نجیب غیور نوع دوست مهربان ودشمن کوب هستند بیایید همدیگررا دوست داشته باشیم و از قوم گرایی بیجا پرهیز کنیم باشد که خودمان را خوب بشناسیم ..مرگ بر آمریکا


  پاسخ

ارسال دیدگاه

تخته وایت برد

استایل مد

اپداد

فروش پیانو